Napisane przez 4:59 pm Ważne w mieście

Brutalny napad w Zabrzu: młodzi bohaterowie powstrzymują agresora

W miniony wtorek, w okolicach ulic Trocera i Staromiejskiej w Zabrzu, doszło do dramatycznych wydarzeń. 27-letni mężczyzna, pod wpływem alkoholu, brutalnie zaatakował 72-letniego mieszkańca miasta. Napastnik najpierw pobił starszego mężczyznę, a następnie ciągnął go przez kilkanaście metrów, kontynuując kopanie. Cała scena została dostrzeżona przez trzech 17-latków, którzy bez wahania ruszyli na pomoc.

Szybka i Odważna Reakcja Młodych Zabrzan

Młodzi ludzie, wykazując się niezwykłą odwagą, obezwładnili agresora i zaprowadzili go na najbliższy komisariat. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli teren i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dzięki szybkiej interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego, 72-latek został przewieziony do szpitala, gdzie jego stan zdrowia został ustabilizowany.

Zatrzymanie i Przeszłość Kryminalna Napastnika

Podczas zatrzymania okazało się, że 27-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo, policja ustaliła, że sprawca był wcześniej notowany za posiadanie narkotyków i groźby karalne. Tego samego dnia, zanim doszło do pobicia starszego mężczyzny, agresor zaatakował także 45-letniego obywatela Niemiec oraz zdewastował wyposażenie sklepu przy ulicy Łanowej. Wszystkie te czyny spowodowały, że napastnik usłyszał dodatkowe zarzuty.

Wzór Postawy Obywatelskiej

Wydarzenia te podkreślają znaczenie obywatelskiej postawy i reagowania na przemoc. Młodzi zabrzanie, którzy zdecydowali się na interwencję, stanowią wzór do naśladowania. Takie działania wpisują się w ramy kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”, mającej na celu zwiększenie wrażliwości społecznej na przestępstwa i zachęcenie obywateli do aktywnego uczestnictwa w poprawie bezpieczeństwa publicznego.

Kampania „Nie reagujesz – akceptujesz”

Kampania prowadzona przez policjantów garnizonu śląskiego obejmuje spotkania z mieszkańcami i działania edukacyjne, które mają na celu uwrażliwienie społeczności na wszelkie przejawy przestępczości. Bez aktywnego wsparcia obywateli, nawet najbardziej zaangażowana policja nie jest w stanie skutecznie przeciwdziałać wszystkim zagrożeniom.

źródło: Policja Zabrze

Visited 104 times, 1 visit(s) today
Zamknij