Napisane przez 5:23 pm Górnik Zabrze, Ważne w mieście

Ernest Pohl uhonorowany w Galerii Sław Ekstraklasy

Ernest Pohl, legendarny napastnik Górnika Zabrze, został uhonorowany w Galerii Sław Ekstraklasy. Pohl, urodzony w 1932 roku, jest uznawany za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Jego imponujący rekord 186 goli w polskiej lidze pozostaje niepobity do dziś.

Kariera i Osiągnięcia

Pohl zadebiutował w reprezentacji Polski w 1955 roku i przez lata zagrał 46 meczów, strzelając 39 goli. W swojej karierze klubowej grał dla Slavii Ruda Śląska, Orła Łódź, Legii Warszawa i przede wszystkim dla Górnika Zabrze, gdzie zdobył osiem tytułów mistrza Polski.

Międzynarodowe Występy

Reprezentując Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku, Pohl zapisał się w historii, strzelając pięć goli w jednym meczu przeciwko Tunezji. Jego osiągnięcia na arenie międzynarodowej uczyniły go jedną z ikon polskiego futbolu.

Po Zakończeniu Kariery

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Pohl pracował w Stanach Zjednoczonych oraz jako asystent trenera w Górniku Zabrze. W 1990 roku wyemigrował do Niemiec, gdzie zmarł na raka trzustki w 1995 roku.

Upamiętnienie Pohla w Galerii Sław Ekstraklasy to wyraz uznania dla jego niezwykłych osiągnięć i trwałego wpływu na polską piłkę nożną

źródło:
– gornikzabrze.pl
– transfery.info

Visited 61 times, 1 visit(s) today
Zamknij