Napisane przez 10:53 am Ważne w mieście

Zatrzymany 38-latek w posiadaniu 300 gramów narkotyków – Grozi mu 10 lat

narkotyki zabrze

narkotyki zabrze

Zatrzymanie 38-latka przez policjantów z Komisariatu III Policji w Zabrzu w miniony poniedziałek stanowiło kolejny kamień milowy w walce z przestępczością narkotykową. Sprawa ta przykuwa uwagę ze względu na znaczną ilość narkotyków, jakie zostały znalezione w posiadaniu podejrzanego. Grozi mu 10 lat więzienia. 

Policjanci zostali wezwani do działania na podstawie polecenia prokuratora, który wszczął postępowanie w związku z doniesieniem o uporczywym nękaniu. Nie spodziewali się jednak, że w trakcie interwencji odkryją o wiele więcej niż tylko przypadkowe przestępstwo. Już przy zatrzymaniu podejrzanego, stróże prawa natrafili na niewielką ilość marihuany, co skierowało ich uwagę na możliwość większej działalności przestępczej.

W obliczu tej sytuacji postanowiono przeprowadzić dogłębne przeszukanie mieszkania 38-latka. To właśnie w trakcie tej czynności, mundurowi natrafili na przerażającą ilość narkotyków. W foliowych workach, dokładnie ukryte, znajdowały się 256 gramów amfetaminy oraz 103 gramy marihuany. Nieoczekiwany i szokujący obrót sprawy sprawił, że policjanci natychmiast podjęli działania w celu zatrzymania podejrzanego mężczyzny.

38-latek został niezwłocznie zatrzymany i postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wiedząc, jak poważne są tego typu przestępstwa, prokurator niezwłocznie złożył wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wnikliwa argumentacja prokuratora, oparta na istniejących dowodach i zagrożeniu dla społeczeństwa, przekonała sąd zabrzański do podzielenia tej decyzji. Ostatecznie zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu na okres trzech miesięcy, oczekując dalszego postępowania i wyroku sądowego.

źródło: Policja Zabrze

autor: red. Kamil Bendowski – Portal Nowiny Zabrzańskie

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij