Napisane przez 6:56 pm Gliwice

Gliwice: W Trachach przekroczył prędkość o 60 km/h – utrata prawa jazdy i surowe konsekwencje

W gliwickiej dzielnicy Trachy, zdarzenie drogowe wzbudziło znaczną uwagę lokalnej społeczności. Mieszkaniec Rudy Śląskiej, kierując swoim volkswagenem, zdecydował się na brawurową jazdę przekraczającą dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h. Policjanci z drogówki, którzy przeprowadzali kontrolę na drodze wojewódzkiej DW 919, natychmiast zareagowali, zatrzymując nieodpowiedzialnego kierowcę.

40-letni mężczyzna nie tylko naraził na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu, ale także stworzył sytuację, która mogła zakończyć się tragicznie. Jego postępek został surowo ukarany: stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został obciążony mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych.

Warto przypomnieć, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wiąże się z automatyczną utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie ponownie zostanie złapany na prowadzeniu pojazdu, grozi mu kolejny mandat oraz wydłużenie okresu zakazu prowadzenia pojazdów do sześciu miesięcy. W sytuacji, gdyby takie wykroczenie powtórzyło się po raz trzeci, kierowca musiałby liczyć się z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami na stałe.

Dla mieszkańców Gliwic i okolic, którzy zauważają podobne zagrożenia na drogach, istnieje możliwość anonimowego zgłoszenia przekroczenia prędkości za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to szybkie i wygodne narzędzie, które pozwala informować odpowiednie służby o niebezpiecznych zachowaniach na drodze, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Policja apeluje i przypomina – noga z gazu! Przekroczenie prędkości to nie tylko naruszenie przepisów, ale przede wszystkim realne zagrożenie dla życia i zdrowia.

źródło: Policja.gov.pl

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij