Napisane przez 7:04 pm Gliwice

Willa Caro w Gliwicach zaprasza na rodzinny koncert muzyczny

10 grudnia w Willi Caro w Gliwicach odbędzie się niezwykłe wydarzenie muzyczne, które z pewnością zachwyci miłośników klasycznych brzmień. W ramach „Podwieczorków muzycznych w Willi Caro” wystąpi rodzina muzyków Jurszów, prezentując kompozycje wielkich mistrzów w lżejszym, przedświątecznym wydaniu.

Grażyna Jursza, członkini Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego, oraz Dariusz Jursza, pierwszy klarnecista Opery Śląskiej, od niemal 30 lat tworzą zespół Todo Art Trio. Do tego muzycznego duetu dołączy ich córka, Krystyna Jursza, pianistka i studentka IV roku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, laureatka konkursów krajowych i międzynarodowych.

Koncert będzie okazją do posłuchania utworów inspirowanych różnymi formami muzyki wokalnej i tanecznej, w tym operowej uwertury, walca, bostona, tanga, polki, czardasza czy barokowego menueta. W programie znajdą się dzieła T. Böhma, C. Debussy’ego, G. Donizettiego, F. Dopplera, F. Poulenc’a. Spotkanie poprowadzi Piotr Oczkowski.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Bilety są dostępne w cenie 16 i 12 zł. To wyjątkowa okazja, aby w zabytkowym otoczeniu Willi Caro doświadczyć rodzinnej atmosfery i wysłuchać mistrzowskich interpretacji muzyki klasycznej.

źródło: um gliwice / Dariusz Jursza/fot. materiały Muzeum w Gliwicach

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij