Napisane przez 6:58 pm Gliwice

Nieoczekiwany zwrot akcji na parkingu w Gliwicach – odnaleziony portfel wraca do właściciela

Scena godna scenariusza filmowego rozegrała się na parkingu przy alei Majowej w Gliwicach. Dwie postacie, które z pewnością nie mogły poszczycić się nienagannym wyglądem, wyrażały głośną radość po znalezieniu portfela. Ich szczęście nie trwało jednak długo, gdyż na scenę wkroczyła młoda gliwiczanka, która szybko oceniła sytuację i zadziałała zdecydowanie.

20-letnia kobieta, będąc świadkiem tego zdarzenia, nie wahając się ani chwili, postanowiła interweniować. Odzyskała portfel z rąk dwóch mężczyzn, którzy nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się jej determinacji. Zawiedzeni, pozostali na parkingu, wyrażając swoje niezadowolenie, jednak bez skutku.

Po powrocie do domu, młoda kobieta postanowiła przeszukać zawartość portfela. Znalazła w nim kartę Visa oraz karteczkę z numerem PIN, co jeszcze bardziej zwiększało wartość znaleziska. Niezwłocznie podjęła próbę odnalezienia właściciela poprzez media społecznościowe, jednak bez powodzenia. Zdecydowała się więc na oddanie portfela na najbliższej komendzie policji w Gliwicach.

Tymczasem w innym rejonie miasta, właściciel zgubionego dowodu osobistego oraz karty płatniczej miał mniej szczęścia. Nieuczciwi znalazcy zdołali dokonać kilkunastu transakcji na kwotę blisko 600 złotych, zanim kwestia zagubienia została zgłoszona. Policja zajęła się sprawą, zabezpieczając nagrania z monitoringu w miejscach, gdzie dokonywano transakcji.

Przypadek ten stanowi przestrogę oraz przypomnienie o rygorystycznych konsekwencjach prawnych za korzystanie z cudzej karty bankomatowej. Zabieganie o cudzą własność może skutkować nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obywatelska postawa młodej gliwiczanki pokazuje jednak, że w społeczeństwie nadal istnieją osoby gotowe działać na rzecz dobra wspólnego.

źródło: Policja.gov.pl

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij