Napisane przez 6:13 pm Ciekawostki

Leasing samochodu. Jak wybrać dobrą firmę leasingową?

Leasing samochodu nadal pozostaje formą finansowania najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców. Jeśli i ty rozważasz skorzystanie z tej opcji, nie wahaj się i weź pojazd w leasing. Zanim jednak podpiszesz umowę, dowiedz się, jak wybrać dobrą firmę leasingową.

Leasing samochodu to dobry sposób na zbudowanie lub poszerzenie floty pojazdów – bez konieczności angażowania wszystkich środków firmowych. Chociaż sama istota takiego finansowania jest identyczna, specyfika funkcjonowania poszczególnych leasingodawców może się różnić. 

Dobra firma leasingowa, czyli jaka?

Jako że leasing samochodu jest finansowaniem trwającym średnio 3-4 lata, do wyboru leasingodawcy warto podejść rozważnie. Podjęcie pochopnej decyzji może sporo kosztować – zarówno nerwów, jak i pieniędzy. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Firma o ugruntowanej pozycji

Dobrym wyborem będzie współpraca z firmą działającą w branży od lat – taką, która cieszy się dobrymi opiniami. Dzięki temu zyskasz pewność, że współpraca będzie układać się poprawnie i w trakcie trwania umowy nie wynikną żadne nieporozumienia.

Atrakcyjna oferta na leasing samochodu

Dobra firma to taka, która przygotuje dla ciebie atrakcyjną ofertę na leasing samochodu. Co należy przez to rozumieć? Znaczenie będą mieć m.in.:

  • optymalna minimalna wysokość opłaty wstępnej;
  • elastyczna wysokość miesięcznych rat;
  • dogodny sposób zakończenia umowy.

Ciekawą opcją finansowania jest m.in. Leasing KINTO One na nowe pojazdy dostępny w Toyota Leasing. Na jego korzyść przemawia wiele argumentów, w tym:

  • rata ustalana w oparciu o kwotę utraty wartości samochodu w okresie leasingu;
  • możliwość wymiany auta bez angażowania środków własnych.

Współpraca z konkretną marką samochodową 

Sprawdź, czy firma leasingowa współpracuje z konkretną marką samochodową. Jeśli tak, wówczas możesz liczyć na uproszczone formalności. Dzięki temu pojazd trafi do twojej firmy nawet w ciągu kilku dni od podpisania umowy. To świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na jak najszybszym zbudowaniu floty pojazdów firmowych. 

Leasing samochodowy – jak go otrzymać?

Procedury związane z leasingiem samochodowym przebiegają w sposób uproszczony. Wynika to m.in. z faktu, że właścicielem auta cały czas pozostaje firma leasingowa. 

Jeśli decydujesz się na pojazd konkretnej marki, współpracującej z firmą leasingową, wszystkie formalności możesz wypełnić bezpośrednio u dealera. Wystarczy:

  • udać się do salonu samochodowego,
  • wybrać konkretny model pojazdu,
  • wypełnić wniosek o finansowanie,
  • dostarczyć niezbędne dokumenty.

Potem nie pozostaje nic innego, jak czekać na decyzję – najczęściej pojawia się ona tego samego dnia. Po podpisaniu umowy oraz dokonaniu rejestracji auta, samochód będzie gotowy do odbioru i użytkowania. 

Leasing samochodu to korzystna forma finansowania, dzięki której zbudujesz flotę pojazdów bez nadmiernego obciążania firmowego budżetu. Grunt to wybrać dobrą ofertę przygotowaną przez sprawdzonego i wiarygodnego leasingodawcę.

Visited 14 times, 1 visit(s) today
Zamknij