Napisane przez 11:02 pm Ważne w mieście

Otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw w Zabrzu już wkrótce

W najbliższym czasie najmłodsi mieszkańcy miasta Zabrze będą mieli powód do radości – już wkrótce otwarty zostanie pierwszy wodny plac zabaw. Zlokalizowany na osiedlu Janek, obiekt ten przeszedł już pozytywnie pierwszą próbę techniczną instalacji pod koniec kwietnia. Trwają prace nad montażem urządzeń rekreacyjnych, a całość ma składać się z aż 21 atrakcji dla dzieci.

Planowany termin zakończenia prac przypada pod koniec maja, więc mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z nowego placu zabaw już podczas wakacji. Co ciekawe, to nie jedyna tego typu inwestycja w mieście. Kolejny wodny plac zabaw powstanie w rewitalizowanym Parku Hutniczym, znajdującym się w samym centrum miasta.

Park Hutniczy to najstarszy park w Zabrzu, powstały w 1885 roku przy hucie Donnersmarcka. W ramach rewitalizacji, której koszt szacowany jest na ponad 15 milionów złotych, pojawią się tu liczne nowe atrakcje. Oprócz wspomnianego już wodnego placu zabaw, w parku pojawią się m.in. skate park, siłownia „pod chmurką”, wybieg dla psów oraz mała architektura, takie jak pergole, ławki, kosze na śmieci czy budki dla ptaków i owadów.

Inwestycja zakłada także wyburzenie dotychczasowych nawierzchni asfaltowych i betonowych, na rzecz nowych ścieżek i miejsc wypoczynku. W ramach prac zostanie wybudowany budynek sanitarno-socjalny z niezbędną infrastrukturą, a także zainstalowane zostaną oświetlenie oraz instalacje wodociągowa, sanitarna, energetyczna i technologiczna dla wodnego placu zabaw.

Warto podkreślić, że wodny plac zabaw w Parku Hutniczym będzie zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych. Koszt wykonania całej inwestycji wynosi blisko 1,5 mln złotych, a jej realizacja to ważny krok w kierunku rozwijania infrastruktury rekreacyjnej w Zabrzu.

źródło: UM Zabrze

autor: red. Kamil Bendowski – Portal Nowiny Zabrzańskie

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij