Napisane przez 7:16 pm Ważne w mieście

Policja i Urząd Celno-Skarbowy zabezpieczają kontrabandę tytoniową

Z czwartego piętra kamienicy w Zabrzu wypadła młoda kobieta

W miniony czwartek, w efekcie kooperacji dedykowanych policjantów, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, a także funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, osiągnięto sukces w postaci zabezpieczenia nielegalnego towaru. Cała operacja skupiała się na powstrzymywaniu nielegalnego obrotu towarami, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

W trakcie prowadzonych działań, świadomie mających na celu zwalczanie przestępstw związanych z handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi, zatrzymano jednego mężczyznę podejrzanego o dokonywanie takiego procederu. Wyniki śledztwa były zaskakujące – funkcjonariusze ujawnili i skonfiskowali ponad 4,5 tysiąca sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz przeszło 150 kilogramów krajanki tytoniowej. Szacuje się, że straty dla skarbu państwa z tytułu nieuiszczonych podatków akcyzowych wynoszą ponad 170 tysięcy złotych.

W obliczu takiego odkrycia, zabezpieczone papierosy trafiły do policyjnego depozytu, podczas gdy zatrzymany mężczyzna stanie przed odpowiedzialnością z kodeksu karno-skarbowego. Takie wspólne działania pomiędzy różnymi służbami, takimi jak policja i Urząd Celno-Skarbowy, odgrywają istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego kraju i eliminowaniu przestępczości gospodarczej. Dzięki determinacji tych funkcjonariuszy, kolejny krok został podjęty w walce z nielegalnym obrotem towarami w Polsce.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij