Napisane przez 4:43 pm Ciekawostki

Poznaj trzy odsłony różanych perfum od Parfums de Marly

Marka perfum niszowych Parfums de Marley jest znana większości miłośników niebanalnych zapachów. Twórcy tej marki sięgają do bogatej tradycji francuskiego perfumiarstwa i francuskiego dworu z czasów Ludwika XV. Jednak tworzone przez nich perfumy nie są próbą odtworzenia dawnych aromatów, a ich nowoczesną odsłoną.

Parfums de Marly – inspiracje z francuskiego dworu

Jak wspomniano na wstępie Parfums de Marly za źródło swych inspiracji wybrało dwór z okresu panowania Ludwika XV. Był on nie tylko wielkim miłośnikiem konii przepychu, lecz także perfum. To właśnie za jego czasów w pałacowych komnatach każdego dnia roztaczał się inny zapach i nawet fontanny były napełniane perfumami. W swoim ulubionym pałacu Château de Marly, od którego pochodzi nazwa perfum, organizował wyścigi konne, w których udział brały najwspanialsze ogiery. Ich imiona były inspiracją dla nazw poszczególnych zapachów opracowywanych przez największe „nosy” współpracujące z marką.

Parfums de Marley sięga nie tylko po nazwy, czy symbole, lecz również, bo bogactwo tamtych czasów. Dlatego tworzone przez nich zapachy są niezwykle wyrafinowane i eleganckie, nie trącą jednak myszką.

DELINA Parfums de Marly – pierwsza różana kompozycja

Delina Parfums de Marley to pierwsza z trzech kompozycji zapachowych opartych na aromacie róży tureckiej. Delina została zaprojektowana w 2017 roku przez Quentin’a Bisch. Flakon to elegancka, niemal wyrafinowana w swej formie buteleczka z wcięciem nawiązującym do kobiecej figury. Jej szklaną powierzchnię pokrywa delikatny ornament w stylu rokoko, korek  zaś zdobią satynowe frędzle.

Zapach pierwszej Deliny to idealna równowaga między słodkim kwiatowym aromatem róży i orzeźwiającymi zapachami owoców. Owocowe nuty głowy bazują na bergamotce, liczi i rabarbarze, które osładzają nuty serca, czyli turecka róża  z piwonią oraz konwalią. Ten kwiatowo-owocowy związek zamykają nuty bazy zwierające wanilię,  białe piżmo i drzewo kaszmirowe.

DELINA EXCLUSIF Parfums de Marly – druga odsłona różanego zapachu

Rok później, czyli w 2018 roku ten sam twórca, który stworzył pierwszą Delinę opracował jej drugą, nieco „dojrzalszą” wersję. Nie są to perfumy kwiatowe, a kwiatowo-orientalne. Zdecydowanie dedykowane kobietom, które wolą bardziej wyraziste aromaty. Polecana szczególnie na chłodniejsze pory roku lub specjalne okazje.

Delina Exclusif również otwiera się orzeźwiającymi nutami owocowymi. Jest tu również bergamotka i liczi, rabarbar zaś zastąpiła nieco słodsza gruszka. W nutach głowy kwiatowe aromaty zmieniono na orientalne, róża turecka więc łączy się kadzidłem i oudem. Bazę zaś stanowią nuty drzewne, bursztyn i wanilia.

Parfums de Marly DELINA LA ROSEE – trzecia wersja tureckiej róży

To ostatnia odsłona różanego aromatu o zupełnie odmiennym i wyjątkowym charakterze. Jej twórcą był również perfumiarz Quentin Bisch, a jej premiera miała miejsce w 2021 roku.

Delina La Rosee to niezwykle orzeźwiająca wariacja różanego zapachu, która zachwyci nie jedną miłośniczkę kwiatowo-wodnych perfum.

Zapach otwiera się dość klasycznie i niewinnie, czyli znów połączeniem bergamotki, liczi i gruszki w nutach głowy, jednak już kolejne aromaty, które rozkwitają na skórze, przywołują już całkiem inne wrażenia. Nuty serca bowiem zostały stworzone z wykorzystaniem oczywiście róży tureckiej, będącej jest jednym ze stałych elementów tych trzech kompozycji, która jednak połączona została nutami wodnymi i kwiatowymi. Bazę zaś tworzą białe piżmo, nuty drzewne i hiszpańska wetyweria.

W kompozycji tej słodkie nuty kwiatowe zbalansowane są przez lekkie, chłodne i rześkie nuty wody. Dzięki temu zapach ten jest lekki, półsłodki i musujący na skórze, jak różowy szampan w kieliszku.

To idealny zapach na upalne dni dla wszystkich kobiet, które cenią sobie klasykę w całkiem odmiennym, nowoczesnym wydaniu.

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Zamknij