Napisane przez 5:45 pm Ciekawostki

Kinkiet LED na ścianę – to musisz o nim wiedzieć

Planujesz remont mieszkania? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że bardzo ważny jest nie tylko wybór farb, mebli i kafelek, ale także oświetlenia. Coraz większą popularnością cieszą się kinkiety LED na ścianę. Co to takiego i jak dobrać je do wnętrza? Podpowiadamy!

Czym jest kinkiet ścienny?

Zastanawiasz się, czym tak właściwie jest kinkiet ścienny? Otóż jak sama nazwa wskazuje, są to lampy, które wiesza się na ścianę. Mogą one mieć ciekawy klosz, który podkreśli wystrój Twojego pomieszczenia i doda mu charakteru. W związku z tym kinkiety pełnią nie tylko funkcję typowo oświetleniową, ale także dekoracyjną. Co ważne, wyróżnia się wiele rodzajów kinkietów i mogą one mieć zarówno jeden, jak i kilka źródeł światła.

Nowoczesne kinkiety na ścianę – jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jaki kinkiet będzie dla Ciebie odpowiedni? Warto zdecydować się na kinkiet LED na ścianę, ponieważ jest on ekonomiczny, ekologiczny i bardzo wydajny. Do wyboru masz różne barwy światła, więc możesz wszystko dobrać do swoich potrzeb. Poza tym musisz mieć świadomość tego, że kinkiet może służyć zarówno do ogólnego, jak i dodatkowego, punktowego oświetlenia. Jeśli ma on być głównym źródłem światła, wybierz taki, który ma przezroczysty klosz. W przypadku światła punktowego warto zdecydować się na kinkiet z oprawą odbijającą światło i skupiającą promienie. Jeśli chcesz doświetlić jakieś miejsce, koniecznie zastanów się, na jakiej wysokości powinien znaleźć się kinkiet.

Nowoczesne kinkiety na ścianę dostępne są w różnych modelach. Mogą one np. emitować aż kilka strumieni światła. Z kolei alternatywą dla kinkietów z kloszami są kinkiety otwarte, które jednak zazwyczaj świecą dość intensywnie.

Ciekawą propozycją np. do sypialni jest kinkiet z drewnianą obudową. Dzięki niemu uzyskasz ciepłą i intymną atmosferę. Sprzyja to wyciszeniu się po pracy i przed snem. Jeżeli chcesz, aby kinkiet służył Ci także do czytania, wybierz taki kinkiet, który ma regulowane położenie klosza.

Kinkiet LED na ścianę – gdzie kupić?

Nie wiesz, gdzie można kupić kinkiety LED na ścianę? Szeroki wybór produktów znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://luxar.com.pl/kinkiety. Dostępne są tam kinkiety do różnych pomieszczeń. Ich obudowy wykonano z rozmaitych materiałów. Gama kolorów również jest bardzo duża, więc na pewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

Bez wątpienia kinkiet LED na ścianę to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Jeśli zdecydujesz się na taką lampę, na pewno nie pożałujesz.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij