Napisane przez 1:35 pm Ciekawostki

Praca w Gliwicach i Rudzie Śląskiej — kto ma największe szanse na znalezienie nowej pracy w tych miastach?

~Artykuł sponsorowany

Na rynku pracy w Gliwicach i Rudzie Śląskiej widoczne są trendy w zatrudnianiu obecne także w skali ogólnokrajowej. Niemniej ze względu na lokalną specyfikę gospodarczą regionu w dostępnych tu ofertach pracy królują także inne stanowiska. Szukanie pracy w Gliwicach lub Rudzie Śląskiej może być okazją dla mieszkańców sąsiednich miast.

Oferty z Gliwic i Rudy Śląskiej atrakcyjne dla mieszkańców okolicznych miast

Większość miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii leży stosunkowo blisko siebie. Zagęszczenie ośrodków na jednym obszarze i rozwinięte ścieżki komunikacyjne sprawiają, że wielu mieszkańców Zabrza, Gliwic, Świętochłowic, Rudy Śląskiej czy pozostałych miast regionu dojeżdża do pracy do sąsiedniego miasta.

Szukanie zatrudnienia w pobliskich ośrodkach może być tu bardzo dobrą praktyką, bo często wcale nie oznacza dłuższych czy bardziej skomplikowanych dojazdów, ale może, za to, przynieść lepsze warunki pracy. Sprawdziliśmy, kto obecnie może liczyć na intratne stanowiska zwłaszcza w Gliwicach i Rudzie Śląskiej.

Praca w Gliwicach i Rudzie Śląskiej, czyli silnych ośrodkach przemysłu

W strukturze zatrudnienia obu miast zdecydowanie dominuje przemysł i budownictwo. Duże zagęszczenie przedsiębiorstw zatrudniających wielu pracowników znajduje się tu m.in. na terenie Podstrefy Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a dzięki powstaniu i działalności Śląskiego Parku Przemysłowego, coraz więcej zakładów pojawia się także w Rudzie Śląskiej — m.in. wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej.

Analiza badania “Barometru Zawodów” oraz aktualne oferty pracy pokazują, że na rynku pracowników, zarówno w Gliwicach, jak i Rudzie Śląskiej, wciąż potrzebni są różni fachowcy techniczni. Przemysł, budownictwo i motoryzacja chętnie wchłoną tu doświadczonych i samodzielnych kandydatów, którzy mogą pochwalić się formalnymi uprawnieniami, praktycznymi umiejętnościami i szeroką wiedzą.

Na rynku najbardziej ceniony jest pracownik z kilkuletnim doświadczeniem, ale z racji głębokich deficytów takich osób, wiele firm oferuje różne programy szkoleniowo-wdrożeniowe dla początkujących, a nawet pomaga w zdobyciu uprawnień i je finansuje.

Warto zatem szukać propozycji gwarantujących wejście do niejednego zawodu technicznego. Trzeba się jednak liczyć z mniej atrakcyjnym okresem próbnym. Firmy inwestują wyłącznie w pracowników, którzy udowodnią, że zostaną na dłużej i są solidni.

Gliwice i Ruda Śląska: najwięcej ofert pracy czeka na tych stanowiskach

Aktualne oferty pracy z Gliwic, które można znaleźć na przykład tutaj: https://www.gowork.pl/praca/gliwice;l pokazują także, że nie maleje zapotrzebowanie na różnych pracowników ochrony zdrowia. Również w Rudzie Śląskiej poszukiwani są nie tylko lekarze. Nie zabraknie ogłoszeń m.in. dla pielęgniarek czy psychologów.

Oferty pracy z Rudy Śląskiej (do sprawdzenia tutaj: https://www.gowork.pl/praca/ruda-slaska;l) podpowiadają również, że to dobry czas na poszukiwanie nowej pracy przez nauczycieli. Ogłoszenia dotyczą pedagogów różnych szkół i stopni nauczania. Kolejną z branż otwartych na wielu nowych kandydatów okazuje się być transport i magazynowanie.

W obu miastach poszukiwani są kierowcy zawodowi (zwłaszcza samochodów ciężarowych i autobusów) oraz magazynierzy (głównie uprawnieni do obsługi wózków widłowych). Nowe perspektywy zawodowe czekają ponadto na samodzielnych księgowych i pracowników o mniejszym doświadczeniu, ale wymaganych studiach wyższych.

Ponadto w Gliwicach nie brakuje ofert dla geodetów i kartografów oraz instruktorów nauki jazdy, a w Rudzie Śląskiej warto szukać zajęcia dla fryzjerów i kosmetyczek, dozorców, pracowników administracyjnych i biurowych, pracowników służb mundurowych, sprzątaczek oraz sprzedawców.

Visited 16 times, 1 visit(s) today
Zamknij