Napisane przez 7:05 pm Z regionu

Seria kradzieży w sklepach na Śląsku i w Małopolsce zakończona zatrzymaniem sprawcy

Policjanci z Tychów zakończyli sprawę długotrwałych kradzieży, które miały miejsce na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego. 45-letni mieszkaniec Katowic, który przez ostatnie miesiące okradał liczne sklepy, został zatrzymany dzięki starannej pracy śledczych. Sprawca skupiał się przede wszystkim na drogich słuchawkach, depilatorach oraz innych wartościowych elektronicznych gadżetach, powodując straty szacowane na łączną kwotę przekraczającą 31 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o kradzieże w różnych miejscowościach, w tym w Chorzowie, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, a także w Oświęcimiu. Policjanci zgromadzili solidny materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mu aż 15 zarzutów. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się także elektryczne szczoteczki do zębów i hulajnoga elektryczna.

Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze, w tym policyjny dozór oraz zabezpieczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja kontynuuje działania w celu odzyskania skradzionych przedmiotów i zapewnienia, że wszystkie sklepy poszkodowane w tych przestępstwach otrzymają odpowiednie odszkodowania.

Takie działania są przestrogą dla potencjalnych przestępców, że system prawny skutecznie reaguje na akty kryminalne, a policja nie ustaje w dążeniu do wyjaśnienia wszystkich przypadków przestępczości przeciwko mieniu.

źródło: Policja

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij