Napisane przez 5:44 pm Ważne w mieście

Święto Niepodległości w Zabrzu

Zabrze przygotowuje się do godnego uczczenia 11 listopada – dnia, w którym Polska odzyskała swoją suwerenność. W nadchodzący dzień Niepodległości, mieszkańcy Zabrza zgromadzą się na placu Warszawskim, aby wspólnie świętować tę doniosłą rocznicę. O poranku, punktualnie o 10:00, rozpocznie się koncert w wykonaniu Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego pod batutą Henryka Mandrysza, który wprowadzi zebranych w patriotyczny nastrój.

Następnie, o 10:10, odbędzie się ceremoniał wojskowy, w tym złożenie meldunków i przegląd pododdziałów. Chwile później, o 10:20, zabrzmi Hymn Narodowy, będący symbolem narodowej jedności i niezłomności. Władze miasta, na czele z Prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik, wygłoszą przemówienia, które są zaplanowane na 10:25. O 10:35 przewidziano prezentację artystyczną „Szkicownik Polski” w wykonaniu talentów z III Liceum Ogólnokształcącego, co z pewnością będzie emocjonalnym punktem programu.

Uroczystości przejdą następnie w kierunku kościoła św. Anny, gdzie o 11:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. W tym sakralnym otoczeniu, Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” dostarczy muzyczną oprawę, która umożliwi refleksję nad historycznym znaczeniem tego dnia. Po mszy, pod krzyżem na placu kościelnym, odbędzie się składanie wieńców, co stanowi wyraz szacunku dla tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert w ogrodzie parafialnym, gdzie ponownie usłyszymy Orkiestrę Muzeum Górnictwa Węglowego. To będzie czas radości i wspólnego świętowania, podczas którego mieszkańcy Zabrza będą mogli razem wyrazić dumę z naszej historii i tożsamości narodowej.

źródło: um zabrze

Visited 155 times, 1 visit(s) today
Zamknij