Napisane przez 11:08 pm Ważne w mieście

Trwają prace remontowe na alei Korfantego

prace remontowe na alei Korfantego Zabrze

W Zabrzu trwają obecnie prace remontowe polegające na przebudowie obiektów inżynieryjnych, w tym wiaduktów w ciągu Alei Korfantego. W konsekwencji wpłynęło to na organizację ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 88 z torami PKP. Warto wziąć to pod uwagę udając się w kierunku postępujących prac.

Od 3 stycznia Aleja Korfantego została zmieniona na jeden pas ruchu w każdym kierunku, a wszystkie pojazdy zostały przesunięte na zachodnią stronę wiaduktu. Kierowcy powinni skorzystać z objazdów ulicami Szkubacza i Mielżyńskiego przy wyjeździe z DK88 w kierunku al. Korfantego ze względu na trwające prace. Ponadto poruszając się w pobliżu tych robót należy przestrzegać ograniczeń prędkości.

W ramach inwestycji rozebrano nawierzchnię wiaduktu zachodniego oraz chodniki. Dodatkowo przeprowadzono badania elementów betonowych. Kraniec osiedla Kopernik został powiększony i obecnie trwają przygotowania do jego przedłużenia również od centrum. Ponadto prowadzone są działania związane z wymianą łożysk. Ponadto starano się zwiększyć wytrzymałość podpór pośrednich. W efekcie zmodernizowano 12 kolumn po stronie południowej.

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij