Napisane przez 2:12 pm Ciekawostki

Tu dobrze dają zjeść, czyli o dobrym jedzeniu w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej zdecydowanie warto być głodnym, bo miasto to słynie wręcz z kulinarnych ciekawostek i raczy smakami z różnych zakątków świata. W kilka minut można poczuć się więc jak w słonecznej Hiszpanii, egzotycznej Turcji albo pozostać wiernym tradycyjnej polskiej kuchni. Nie brakuje również dań wegańskich i opcji zapakowania posiłków na wynos. Jaka restauracja zatem zasługuje na miano najlepszej w Bielsku-Białej?

Światowa kuchnia w Bielsku-Białej

Miasto, które chyba o każdej porze dnia tętni życiem i jest otwarte na turystów z całego świata, z pewnością ma do zaoferowania wiele atrakcji, także tych dla podniebienia. W ofercie jest właściwie wszystko, a więc kuchnia błyskawiczna, choć biorąc pod uwagę, że niektóre restauracje oferują coś więcej niż pizzę czy kebaby, trudno ją nazwać fastfoodową. W niektórych knajpkach można bowiem zamówić sandwiche i to też w wersji wege, także w systemie online z dowozem do biura, hotelu czy własnego domu.

W Bielsku-Białej nie brakuje jednak również bardziej klimatycznych miejsc, w których nastrój i atmosfera animuje do próbowania światowych smaków. Pod hasłem „restauracja bielsko” można znaleźć zarówno włoskie, hiszpańskie, chińskie jak i typowo polskie klimaty. Na mapie wyjątkowych miejsc nie można pominąć takich, które łączą różne smaki, pozwalając się nimi delektować bez końca. Do takich należy np. Magenta Colorfood & Liquids, gdzie oprócz  tradycyjnych posiłków, można popróbować bardzo oryginalnych smakołyków oraz hiszpańskiego tapas. Ciekawostką jest menu, które można lekko modyfikować, komponując np. własne sałatki. Nie można też przejść obojętnie koło wyjątkowych propozycji jak np. stek z antrykotu, który ze względu na trudniejszy stopień przygotowania, serwowany jest jedynie w wybranych restauracjach.

Gdzie w Bielsku-Białej dobrze nakarmią miłośników wege?

Zwolennicy bezmięsnej diety również znajdą sporo ciekawych ofert w Bielsku-Białej. Zielone wariacje, które czarują i wyglądem, i zapachem mogą jednak przekonać do siebie właściwie każdego, zwłaszcza że idea fleksitarianizmu, czyli elastycznego wegetarianizmu staje się popularna również w Polsce. Nie trudno znaleźć lokale, które zaoferują fantastyczne menu bez dodatku mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie trzeba martwić się, że posiłki wege pozostają w mniejszości do mięsnych propozycji. Coraz więcej restauratorów wzbogaca swoje menu o posiłki wegańskie, mając na uwadze zdrowy tryb życia wielu gości. Natomiast mieszane menu to także świetna propozycja dla osób, które posiadają różne preferencje smakowe, ale chętnie zjedliby obiad czy lunch przy wspólnym stoliku. Na mapie kulinarnych podbojów w wydaniu wege warto wpisać również wspomnianą restaurację Magenta Colorfood & Liquids, która specjalizuje się też w hiszpańskim tapas, a wraz z nim oferuje między innymi ogórka po koreańsku, boczniaka marynowanego czy pieczone ziemniaki przyrządzone po śródziemnomorsku.

Romantyczna kolacja i biznesowy obiad w Bielsku-Białej

Wspólne posiłki to również bardzo trafiony pomysł na celebrowanie bardzo ważnych chwil w życiu – zaręczyn, urodzin, rocznicy czy ważnego spotkania z kontrahentem. Tu jednak liczy się nie tylko smaczne jedzenie, ale też wystrój i atmosfera, która spotęguje nastrój i pozwoli na długo utrzymać wyjątkowe wydarzenia w pamięci. Priorytetem jest więc elegancki wystrój, wygodne miejsca i profesjonalna obsługa. Idealnie, jeśli restauracja serwuje również desery, które osłodzą wspólne chwile i pozwolą miło zakończyć każde spotkanie. Warto przewidzieć każdą sytuację, a więc i taką, w której zaproszeni goście wcale nie będą chcieli kończyć spotkania na obiedzie. Wtedy restauracja z koktajlbarem będzie strzałem w dziesiątkę – można w niej będzie skosztować pysznych koktajli, czy posłuchać dobrej muzyki, a przy odrobinie szczęścia również live. Takim miejscem, które wyróżnia się na tle innych lokali w Bielsku-Białej jest bez wątpienia Magenta Colorfood & Liquids, w której spotkanie można rozpocząć pysznym lunchem, a zakończyć późnym wieczorem z kieliszkiem wina czy wybornym koktajlem.

Więcej informacji o lokalu można uzyskać:

Visited 32 times, 1 visit(s) today
Zamknij