Napisane przez 6:40 pm Ważne w mieście

Zapadła się droga w Mikulczycach

zapadnieta droga mikulczyce zabrze
zapadnieta droga mikulczyce zabrze

źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/mikulczyce

W Zabrzu Mikulczycach doszło do niezwykłego zdarzenia, które kompletnie sparaliżowało ruch drogowy. Część drogi zapadła się, powodując zamknięcie ulicy Tarnopolskiej zarówno dla samochodów osobowych, jak i komunikacji miejskiej.

Informacje przekazane przez Urząd Miasta w Zabrzu sugerują, że awaria jest wynikiem prac prowadzonych przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe. Wygląda na to, że woda podmyła grunt pod drogą, co spowodowało powstanie zapadliska. W celu minimalizacji szkód, ruch samochodowy został całkowicie zatrzymany. Niestety, największe problemy napotkała komunikacja miejska, ponieważ autobusy utknęły na skutek przebudowy torowiska przy głównej ulicy oraz budowy nowej alei na przeciwległej stronie dzielnicy.

Aktualnie sytuacja została opanowana w wystarczającym stopniu, aby umożliwić wahadłowe przejazdy samochodów ulicą Tarnopolską. Należy jednak zaznaczyć, że ulica została zwężona do jednego pasa, co wpływa na utrudnienia w ruchu. Miejmy nadzieję, że prace naprawcze zostaną przeprowadzone jak najszybciej, aby przywrócić pełną funkcjonalność tej ważnej arterii komunikacyjnej.

źródło: https://www.facebook.com/mikulczyce

Visited 32 times, 1 visit(s) today
Zamknij