Napisane przez 7:36 pm Ważne w mieście

Okradli 85-latkę podając się za kontrolę instalacji wodnej

Policja prosi o wyjątkową czujność w przypadku kiedy nachodzą nas osoby podające się za pracowników administracji lub kontroli instalacji – to mogą być oszuści.

Podobna sytuacja, przed którą powyżej przestrzegamy niestety miała swoje miejsce w poniedziałek 29.08.2022.
Ofiarą oszustwa i kradzieży była 85-latka, mieszkanka Zabrza przy ulicy Charlesa de Gaulle’a.

Dwóch nieznanych kobiecie mężczyzn zapukało do drzwi i przedstawiło się jako pracownicy administracji, którzy muszą skontrolować instalację wodną. Przejęta 85-latka wpuściła mężczyzn wierząc, że faktycznie są tymi, za których się podają. Podczas nieuwagi kobiety, mężczyźni ukradli gotówkę w kwocie 3000 zł.

Takie oszustwa mają miejsce bardzo często i szczególnie narażeni na nie są osoby starsze, których czujność czasem zawodzi. Warto uświadamiać starsze osoby w rodzinie o tego typu zagrożeniach oraz poinformować, aby zawsze prosiły o wylegitymowanie się osób, które zamierzają przeprowadzić kontrolę lub inne czynności związane z wejściem do domu lub mieszkania. Również przestrzegajmy przed podawaniem jakichkolwiek danych osobowych. Potencjalnych pracowników administracji lub służb zawsze możemy zweryfikować telefonicznie. Dobrym zwyczajem jest też prośba o towarzyszenie sąsiadów w momencie gdy nieznajome nam osoby podają się za pracowników administracji.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij