Wkrótce dla dzieci – BEBOKI – gościnnie na scenie ŚTI – w ramach Dziecięcego Festiwalu Teatralnego

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza…
– – – – – – – – – – – – – – – – – – –

23 września 2023 /sobota/ godz. 17.00
BEBOKI
spektakl Teatru Trip – podróże ze sceną – dla dzieci od 6 lat

W ramach DZIECIĘCEGO FESTIWALU TEATRALNEGO
Pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka

Zapraszamy Was do odbycia niezapomnianej podróży w głąb dziecięcej wyobraźni. Przeżyjecie z nami niezwykłą przygodę w kątach dziecinnego pokoju, ajnfartach starych kamienic oraz czeluściach kopalnianych korytarzy. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, nie tylko dotyczących bebokowego życia. Zabierzemy Was w podróż sentymentalną, która stanie się pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o śląskich tradycjach i kulturze.

Dziesięcioletnia Hania, którą łączy niezwykła więź emocjonalna ze zmarłą babcią, zaprosi Was do swojego świata. Ta wrażliwa, uparta i odważna dziewczyna zrobi wszystko, aby uratować swoich bliskich.

Jej pokój zamieszkują dwa sympatyczne i nieco nieokiełznane stworzenia – Beboki. Przeprowadziły się z piwnicy i znalazły ciepły kąt w szafie. Jorguś jest nieco strachliwy, lubi odpoczywać i nikomu nie przeszkadzać. Jedyna rzecz, która dodaje mu otuchy i odwagi to maszkety, dla nich może zrobić wszystko. Elska natomiast marzy o tym, by wydostać się z ciemności i zaprzyjaźnić z ludźmi. Obserwuje ona dziewczynkę i szuka pretekstu, aby wyjść z ukrycia. Ten niespotykany duet, przeciwnych charakterów potrafi rozładować każdą napiętą sytuację i sprawić, by na naszych twarzach zawitał szczery uśmiech.

BEBOKI to spektakl familijny skierowany dla całych rodzin i absolutnie wszystkich pokoleń.

Pomimo głębokiego osadzenia spektaklu na Śląsku, kwestii edukacyjnej związanej z propagowaniem tradycji naszego regionu, to baśń uniwersalna, klasyczna i prosta, ale piękna w swojej prostocie. Opowiadająca o sile miłości, o tęsknocie za bliskimi osobami, których już z nami nie ma, o mocy dziecięcej wyobraźni, o pokonywaniu własnych ograniczeń i przede wszystkim podkreślająca, jak ważny jest szacunek wobec drugiego człowieka/istoty, niezależnie ile ma lat, skąd pochodzi, gdzie dane jest mu mieszkać i ile mierzy centymetrów.

BEBOKI to spektakl o Śląsku, po śląsku, na Śląsku, z całym śląskim anturażem, który jednocześnie jest niezwykle poetycką baśnią w obrazie, treści i emocji – nową bajką o Śląsku – nową wizytówką naszego tajemniczego i surrealistycznego regionu – naszego domu.

Spektakl dla dzieci od 6 lat
Czas trwania: 75 minut
– – – – – – – – – – – – – – – – – –
Więcej informacji na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl

BILETY w cenie: 25 zł
KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
Rezerwacja – kasa biletowa: tel. 32 248 62 40, e-mail: bilety@teatrrudasl.pl
ZAPRASZAMY!
– – – – – – – – – –

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[Dziś] Spotkanie autorskie z Zbigniewem Stryjem i Hanną Grabowską-Macioszek w Bibliotece Zabrza

Zapraszamy miłośników literatury i teatru do Zabrzańskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej na niecodzienne spotkanie autorskie. W centrum uwagi znajdzie się wielowymiarowy artysta – Zbigniew Stryj, znany jako aktor, reżyser, poeta oraz twórca tekstów piosenek. Spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter, gdyż będzie to okazja do bliższego poznania osoby Zbigniewa Stryja dzięki książce „Nie kocham teatru”. To obszerny […]

czytaj więcej

Festyn Rodziny w Zabrzu – Koperniku

W imieniu Rady Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika oraz Rady Dzielnicy Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego, zapraszamy do udziału w sobotnim festynie rodzinnym (16.09.2023), który odbędzie się na płycie „rolkowisko” naprzeciw basenu Aquarius Kopernik w Zabrzu-Koperniku. Wydarzenie przyciągnie setki mieszkańców, którzy będą mogli skorzystać z ogromnej ilości atrakcji oraz wygrywać wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów – szczegóły na […]

czytaj więcej

Turniej Szachowy „Pierwszy Dzień Jesieni” już 23 i 24 września

Serdecznie prosimy o rozpropagowanie informacji dotyczącej turnieju szachowego „Pierwszy Dzień Jesieni” organizowanego w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Grzybowice w Zabrzu już 23 i 24 września. Szczegółowe informacje poniżej. Turniej szachowy dla wszystkich chętnych w czterech kategoriach wiekowych: do lat 8 (rocznik 2015), do lat 10 (rocznik 2013), do lat 12 (rocznik 2011) oraz grupa Open. Turniej […]

czytaj więcej