Napisane przez 5:45 pm Ważne w mieście

XVIII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego

XVIII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego

Już za niespełna dzień rozpocznie się XVIII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego. Przez dwa dni eksperci z kraju i zagranicy spotkają się w Zabrzu, aby przedstawić najnowsze trendy i rozwiązania związane z turystyką przemysłową. W tym roku tematem przewodnim konferencji jest „Turystyka polonijna – wyzwania dla sektora samorządu terytorialnego oraz branży turystycznej”. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają oferty skierowane do młodego pokolenia Polonii.

Konferencja zostanie oficjalnie otwarta o godzinie 9:30 w czwartek, 20 kwietnia, w gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego przy ulicy 3 Maja 19. Panel wprowadzający pt. „Turystyka polonijna – perspektywy rozwoju” rozpocznie się o godzinie 10:00. W trakcie pierwszego dnia konferencji zaplanowano jeszcze dwa panele: Turystyka Kulturowa oraz Turystyka Medyczna.

Międzynarodowa Konferencja Turystyczna to wyjątkowe forum wymiany doświadczeń dla osób i instytucji zarządzających obiektami turystycznymi. Turystyka industrialna wyróżnia bowiem Zabrze na mapie Polski i Europy. Czerpiąc z dziedzictwa poprzemysłowego, obiekty zlokalizowane na powierzchni oraz trasom podziemnym nadaliśmy nowe funkcje, oferując atrakcyjną możliwość poznania historii oraz bogactwa kulturowego aglomeracji śląskiej. Organizując w Zabrzu międzynarodową konferencję dotyczącą turystyki industrialnej od osiemnastu lat, chcemy pokazać ten potencjał mieszkańcom regionu oraz gościom z kraju i zagranicy.

Wydarzenie skupione na turystyce polonijnej jest doskonałą okazją do zapoznania uczestników z aktualnymi kierunkami rozwoju tego sektora oraz do podzielenia się doświadczeniami, przemyśleniami oraz dobrymi praktykami. W kontekście turystyki polonijnej, wykorzystanie turystyki jako interdyscyplinarnego narzędzia kształtowania tożsamości narodowej staje się szczególnie istotne. Przy współdziałaniu polskich instytucji państwowych, samorządów terytorialnych oraz organizacji związanych z Polonią turystyka polonijna może stać się ważnym czynnikiem gospodarczego rozwoju lokalnego i regionalnego.

Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik,wyraża swoje zadowolenie z faktu, że konferencja i targi cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem i są miejscem, gdzie można wymienić się wiedzą i doświadczeniami, a także znaleźć inspirację dla dalszego rozwoju turystyki przemysłowej. W trakcie dwudniowych targów turystycznych, które rozpoczną się 21 kwietnia w Arenie Zabrze przy ulicy Roosevelta 81, będzie można zobaczyć bogatą ofertę turystyczną i kulturalną Bośni i Hercegowiny, państwa partnerskiego targów, ale również poznać atrakcje i oferty innych miast i regionów Polski, Czech i Słowacji.

Organizatorzy zadbali o to, aby zarówno konferencja, jak i targi były miejscem nie tylko wymiany doświadczeń, ale również pokazywania dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych związanych z przemysłem, które wyróżniają miasto Zabrze i całą aglomerację śląską na mapie Polski i Europy. Podczas targów zaplanowano wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji. Wśród gości targów znajdą się przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i propozycjami rozwoju turystyki.

Aktualne informacje na temat XVIII Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego oraz XIII Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia www.targi-zabrze.pl oraz na dedykowanej stronie wydarzenia na Facebooku. Wszyscy zainteresowani tematem turystyki przemysłowej, dziedzictwa kulturowego i atrakcyjnych ofert turystycznych są serdecznie zaproszeni do udziału w tych wydarzeniach, które z pewnością będą okazją do ciekawych spotkań i wzbogacenia swojej wiedzy na temat turystyki w Polsce i Europie.

źródło: UM Zabrze

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij