Napisane przez 5:56 pm Ważne w mieście

Pierwsza edycja Charytatywnego Zabrzańskiego Biegu na Niebiesko dla Autyzm

Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko dla Autyzmu

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia, w Parku Powstańców Śląskich w Zabrzu odbędzie się pierwsza edycja Charytatywnego Zabrzańskiego Biegu na Niebiesko dla Autyzmu. Wydarzenie to organizowane jest w ramach ósmej edycji Kampanii „Niebieskie Zabrze” prowadzonej przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 41, a patronat honorowy nad nim objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Trasa biegu została wytyczona na terenach zabrzańskiego parku, a uczestnicy będą mieli do wyboru kilka dystansów: 800 metrów, 2 i 6 kilometrów, które będą mogli pokonać zarówno biegiem, jak i marszem z kijkami Nordic Walking. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11:30.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają do połączenia sportowej rywalizacji z działaniem charytatywnym, ponieważ zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do zajęć dla dzieci dotkniętych autyzmem i innymi niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu. Wydarzenie ma więc na celu nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale również pomaganie potrzebującym.

Rozpoczynając od godziny 11:30, uczestnicy będą mieli okazję rywalizować na różnych dystansach. Pierwszym biegiem będzie ten na 800 metrów dla dzieci, który wystartuje o godzinie 11:30. Następnie o godzinie 12:00 rozpocznie się bieg na 2 km dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O godzinie 12:05 ruszy marsz Nordic Walking na 2 km. O godzinie 12:30 odbędzie się bieg na 6 km dla dorosłych, a o godzinie 12:35 rozpocznie się marsz Nordic Walking na 6 km.

Współorganizatorami wydarzenia są Szkoła Podstawowa nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona, Olimpiady Specjalne Śląskie, Fundacja Dobrzy Ludzie Dzieciom, Klub Biegacza Orły Knurów oraz Zabrzańska Inicjatywa Społeczna. To wspólne zaangażowanie wielu organizacji w akcję charytatywną świadczy o tym, że warto połączyć siły dla dobra innych.

Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko dla Autyzmu to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również społeczne, które skupia uwagę na potrzebach osób z niepełnosprawnościami. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i uczestników, pomóc dzieciom dotkniętych autyzmem i innymi niepełnosprawnościami staje się łatwiejsze i bardziej skuteczne.

Zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w biegu, mogą zrobić to nie tylko dla osiągnięcia swojego własnego celu, ale również dla zwiększenia świadomości i wsparcia dzieci z niepełnosprawnościami. Wielu ludzi może odkryć w sobie pasję do biegania i jednocześnie pomagać potrzebującym.

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij