Napisane przez 1:11 pm Ważne w mieście

Zabrzański policjant na podium triathlonu podczas Susz Triathlon 2023

Jordan Kowalczyk, aspirant sztabowy z Komisariatu I Policji w Zabrzu, nie tylko sprawdza się w roli policjanta, ale również jako utalentowany sportowiec w jednej z najbardziej wymagających dyscyplin – triathlonie. Ostatnio brał udział w IV Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ Ironman, które odbyły się w Suszu w ramach wydarzenia Susz Triathlon 2023. Kowalczyk, związany z zabrzańską policją, stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w kategorii open dla policjantów.

Mistrzostwa cieszyły się patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, a współorganizatorem wydarzenia był Zarząd Wojewódzki NSZZP w Olsztynie we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie.

Susz Triathlon to jedna z kultowych imprez triathlonowych, która co roku przyciąga ponad tysiąc sportowców na linię startową. Dodatkowo tysiące osób kibicuje zawodnikom na trasie kolarskiej, biegowej i podczas finiszu, tworząc niezwykle atrakcyjne wydarzenie, które łączy wymagający sport z rozrywką na najwyższym poziomie.

Zawody ½ Ironman składają się z następujących dystansów: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Triathlon to dyscyplina sportowa o ekstremalnym charakterze, przyciągająca najbardziej wytrwałych sportowców. Wśród nich znalazł się aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk, pełniący na co dzień funkcję Zastępcy Komendanta w Komisariacie I Policji w Zabrzu. Po wyczerpującej rywalizacji, nasz policjant ukończył zawody osiągając czas 4:40:16, co przyniosło mu trzecie miejsce w kategorii open dla policjantów.

Wyrazy uznania dla policjanta z naszego miasta, życzymy mu zdrowia i nieustającej determinacji w dążeniu do kolejnych sportowych celów.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij