Napisane przez 4:39 pm Gliwice

Zaproszenie na Dzień Otwarty w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach

CentrumOnkologii-Gliwice

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, między godzinami 11:00 a 14:00, Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii skoncentruje się na diagnostyce i terapii nowotworów regionu głowy i szyi. Wydarzenie to odbędzie się w budynku klinicznym przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15 i będzie wspaniałą okazją do zdobycia cennych informacji oraz bezpośredniego kontaktu z ekspertami w dziedzinie onkologii.

W programie Dnia Otwartego przewidziano serię bezpłatnych wykładów i konsultacji. Goście będą mieli okazję spotkać się z dr n. med. Agatą Bieleniem, specjalistką otorynolaryngologii i radioterapii onkologicznej, oraz z Marzeną Cesarz, dyplomowaną higienistką stomatologiczną. Obie panie przedstawią najważniejsze informacje dotyczące objawów, diagnostyki oraz leczenia nowotworów głowy i szyi. Dodatkowo, prof. Tomasz Rutkowski, kierownik Zakładu Radioterapii i zastępca dyrektora ds. naukowych, wygłosi prelekcję na temat profilaktyki i znaczenia szczepień przeciwko wirusowi HPV, który jest jednym z czynników ryzyka nowotworów w tej lokalizacji.

Zaplanowane są również dyskusje na temat możliwych skutków ubocznych i sposobów radzenia sobie z nimi podczas leczenia onkologicznego. Ponadto, specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości uczestników, dotyczące zarówno metod leczenia, jak i przygotowań do badań diagnostycznych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Jest to wyjątkowa okazja, aby uzyskać rzetelne i praktyczne informacje z pierwszej ręki, które mogą być nieocenione dla pacjentów i ich bliskich. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, by skorzystali z tej możliwości i odwiedzili Zakład Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

źródło: UM Gliwice / fot. wikipedia

Visited 56 times, 1 visit(s) today
Zamknij