Napisane przez 4:43 pm Gliwice

Nadchodzący weekend w Gliwicach obfituje w wydarzenia kulturalne

Nadchodzi weekend pełen atrakcji kulturalnych w Gliwicach! Miasto zaprasza mieszkańców oraz gości do wzięcia udziału w szeregu wydarzeń, które odbędą się w dniach od 26 do 28 kwietnia. Poniżej znajdziecie przewodnik po najciekawszych punktach tego kulturalnego maratonu.

Piątek, 26 kwietnia: Zapraszamy na wieczór z muzyką zespołu Sarakina, który wystąpi w Cechowni (ul. Bojkowska 35a) o godzinie 20:00. To doskonała okazja, aby delektować się unikalnymi brzmieniami w niepowtarzalnej atmosferze tego miejsca.

Sobota, 27 kwietnia: Dzień zacznie się od kreatywnych warsztatów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które odbędą się o godzinie 10:00 w Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Bernardyńska 20). Tematem przewodnim warsztatów będzie książka „Detektyw Pozytywka”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. O godzinie 11:30 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Patrycji Gwoździewicz po wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Kolejnym punktem dnia jest spotkanie z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi, którzy o godzinie 15:00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) opowiedzą o Atenach i Peloponezie. To fascynująca podróż do kolebki Europy. Wieczór upłynie pod znakiem folkowej muzyki na Scenie Bojków, gdzie o godzinie 16:00 wystąpią zespoły: W sam raz, Kapela Góralska Beskid oraz Kapela Fakiry. Na zakończenie dnia, o godzinie 19:00 w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18), odbędzie się koncert {oh!} Orkiestra pod kierownictwem artystycznym Martyny Pastuszki w ramach festiwalu All’Improvviso.

Niedziela, 28 kwietnia: Gliwicka Orkiestra Kameralna i Chór Risonansa Continua zaprezentują program „Musica Sacra” o godzinie 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach (ul. Księcia Ziemowita 12). W Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) o tej samej godzinie rozpocznie się spektakl „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Dla rodziców dostępna będzie opcja skorzystania z Teatralnej Opiekunki.

Te i inne wydarzenia dostępne są w aplikacji [GAMA] oraz na stronie gama.gliwice.eu. Jeśli jesteś organizatorem wydarzenia, nie zapomnij dodać go do kalendarza poprzez odpowiedni formularz. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kulturalnym życiu Gliwic!

źródło: UM Gliwice

Visited 56 times, 1 visit(s) today
Zamknij