Napisane przez 4:35 pm Gliwice

Gwiazdy muzyki zapraszają na majowe świętowanie w Gliwicach

1 maja, w samym sercu Gliwic, na terenie zabytkowej Radiostacji odbędzie się wyjątkowy koncert. Wydarzenie to, zorganizowane z okazji obchodów 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zwiastuje wielki powrót koncertów plenerowych. Start wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Pierwsza część wieczoru należeć będzie do zespołu Varius Manx, który swoją muzyczną podróż rozpoczął prawie 35 lat temu. Założycielami grupy są Robert Janson oraz bracia Michał i Paweł Marciniakowie. Zespół, znany z przebojów takich jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, czy „Orła Cień”, od lat cieszy się niezmienną popularnością. Kasia Stankiewicz, która dołączyła do zespołu ponad 7 lat temu, wniósła nową energię, przyciągając nowe rzesze fanów na ich koncerty. Ostatnia trasa koncertowa zespołu, „90’ to się nie powtórzy”, zgromadziła tłumy, co tylko potwierdza ich nieustającą popularność.

Po energicznym występie Varius Manx, na scenę wkroczy Dawid Kwiatkowski, znany również jako Pop Romantyk. Jego kariera muzyczna trwa już jedenastu lat, przez które zdobył wierną grupę fanów oraz wydał osiem albumów studyjnych. Dawid jest nie tylko piosenkarzem, ale i autorem tekstów oraz jurorem w programie „The Voice Kids”. Jego najnowsza płyta, wydana w bieżącym roku, obfituje w utwory, które, jak zapowiada artysta, mają wzruszać i bawić, a także dawać nadzieję. Dawid ma również w swoim repertuarze utwory, które zostały nagrodzone, jak choćby „Bez Ciebie”, zdobywca Bursztynowego Słowika.

To wyjątkowe wydarzenie zapowiada się jako noc pełna emocji i wspomnień, którą żaden miłośnik muzyki nie powinien przegapić.

źródło: UM Gliwice

Visited 52 times, 1 visit(s) today
Zamknij