Napisane przez 5:04 pm Ważne w mieście

Zatrzymania na meczu Górnika Zabrze: Niebezpieczne przedmioty i alkohol przyczyną interwencji

Policja zabezpieczała porządek na stadionie – dwa zatrzymania wśród kibiców

Podczas sobotniego meczu piłkarskiego na stadionie miejskim w Zabrzu, policjanci z Zabrza oraz wsparcie z katowickiego oddziału prewencji mieli pełne ręce roboty. Spotkanie między Górnikiem Zabrze a Stalą Mielec przyciągnęło na stadion ponad 21 tysięcy widzów, ale niestety nie obyło się bez incydentów.

W trakcie zabezpieczania imprezy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Pierwszy z nich, 35-letni kibic z Rudy Śląskiej, próbował wnieść na teren stadionu alkohol, co skończyło się dla niego grzywną w wysokości 2000 złotych oraz dwuletnim zakazem stadionowym. Drugi z zatrzymanych, 28-latek, miał przy sobie pałkę teleskopową, co również jest naruszeniem przepisów.

Obaj kibice muszą teraz zmierzyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Policja przypomina, że na imprezach masowych obowiązują szczególne przepisy, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Przestrzeganie tych zasad jest kluczowe dla bezpiecznego i przyjemnego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych jasno określa, że wniesienie na imprezę masową broni, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów jest surowo zabronione i grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi. Kibicom przypomina się o konieczności przestrzegania tych zasad, aby wszystkie wydarzenia sportowe mogły przebiegać w spokojnej i bezpiecznej atmosferze.

źródło: Policja Zabrze
Visited 58 times, 1 visit(s) today
Zamknij