Napisane przez 4:29 pm Ważne w mieście

Zatrzymanie 47-latka z amfetaminą, ponad 7300 działek dilerskich

Zatrzymanie 47-latka z amfetaminą, ponad 7300 działek dilerskich

Funkcjonariusze z zabrzańskiej komendy policji, prowadzący działania wywiadowcze, dokonali aresztowania 47-letniego mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Według przekazanych informacji, podejrzany miał w swoim mieszkaniu duże ilości amfetaminy, która po przeliczeniu mogłaby posłużyć do przygotowania aż 7300 porcji dilerskich.

Po uzyskaniu niezbędnych informacji, policjanci przystąpili do przeszukania mieszkania podejrzanego. Działania mundurowych zakończyły się sukcesem, gdyż udało się zabezpieczyć duże ilości niebezpiecznych substancji, które zostały przekazane do dalszych badań i ekspertyz.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości nielegalnych substancji odurzających. Ze względu na poważny charakter zarzutów, prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Z uwagi na fakt, że zatrzymany mężczyzna mógłby utrudniać prowadzone śledztwo, decyzja o aresztowaniu została podjęta w krótkim czasie.

Sąd okręgowy w Zabrzu postanowił o aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy, co pozwoli na prowadzenie dalszych działań w sprawie. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wszelkie okoliczności sprawy są obecnie wyjaśniane przez odpowiednie służby, a zatrzymany mężczyzna czeka na proces i ostateczne wyroki sądu.

źródło: Policja Zabrze

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij