Napisane przez 7:42 pm Bytom

Zatrzymanie w Bytomiu: Kierowca z narkotykami i zakazem prowadzenia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zatrzymali kierowcę, który nie tylko naruszył przepisy ruchu drogowego, ale także prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu i znajdował się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna, 25-letni mieszkaniec Bytomia, został zatrzymany w nocy, gdy na widok patrolu policji zaczął zawracać, co wzbudziło podejrzenia mundurowych.

Podczas kontroli na ulicy Konstytucji, dziwne zachowanie kierowcy szybko zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Testy narkotykowe wstępnie potwierdziły, że 25-latek mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych, co miały później zweryfikować badania krwi. Dodatkowo, w trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierowca posiadał przy sobie kilka gramów amfetaminy.

Okazało się również, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie Nakazu Doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Zabrzu i miał na swoim koncie czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po zatrzymaniu, mieszkaniec Bytomia usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Zatrzymanie to podkreśla ważność ciągłej pracy policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej oraz monitorowaniu osób, które mimo obowiązujących zakazów decydują się na prowadzenie pojazdów, zagrażając bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja

Visited 46 times, 1 visit(s) today
Zamknij