Napisane przez 7:59 pm Ważne w mieście

Zatrzymanie za przemoc domową: 66-Latek znęcał się nad 95-Letnią matką

W Zabrzu doszło do zatrzymania 66-letniego mężczyzny, oskarżonego o znęcanie się nad swoją 95-letnią matką. Incydent, który ujawnił dzielnicowy, doprowadził do szybkiej interwencji policji z pierwszego komisariatu. Śledztwo ujawniło, że podejrzany, będąc pod wpływem alkoholu, regularnie wszczynał awantury, grożąc i stosując przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojej matki. Te tragiczne wydarzenia miały miejsce już od lipca poprzedniego roku.

W wyniku działań policji, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem na polecenie prokuratury, z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Dodatkowo, musi opuścić wspólnie zamieszkiwane mieszkanie. Za swoje czyny może zostać skazany na karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina o dostępnych środkach wsparcia dla ofiar przemocy domowej, w tym procedurze „Niebieskiej Karty”, mającej na celu zatrzymanie przemocy. W sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia zaleca się korzystanie z numeru alarmowego 112 lub aplikacji „Alarm 112” dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Dostępna jest również aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z najbliższą jednostką policji oraz dzielnicowym. Ponadto, osoby doświadczające przemocy w rodzinie mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie.

Przemoc domowa jest poważnym problemem społecznym, a pomoc ofiarom stanowi priorytet dla służb policyjnych. Warto pamiętać, że pomoc jest dostępna i nie należy pozostawać obojętnym na przemoc w rodzinie.

źródło: policja zabrze

Visited 117 times, 1 visit(s) today
Zamknij