Napisane przez 2:41 pm Ważne w mieście

Zabrzańska policja w czerwcu zatrzymała 56 osób unikających wymiaru sprawiedliwości

Policjanci z Zabrza zdołali w minionym miesiącu osiągnąć niezwykle imponujący wynik, aresztując aż 56 jednostek, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Ich upór i determinacja w pościgu za osobami unikającymi odpowiedzialności za popełnione przestępstwa stanowi powód do dumy dla tej miejscowej jednostki. Nikt nie powinien czuć się bezkarny, gdy kryje się przed organami ścigania.

Codziennie policjanci z zabrzańskiej komendy podejmują próby zatrzymania osób, które świadomie unikają kontaktu z wymiarem sprawiedliwości, w nadziei uniknięcia kar za swoje przestępstwa. Ci poszukiwani listami gończymi oraz nakazami doprowadzeń często zmieniają miejsce zamieszkania, starając się wymknąć spod kontroli organów ścigania. Szukają schronienia u znajomych lub w rodzinie, a niektórzy nawet udają bezdomnych. Powody takiego postępowania są różne – od odsiadki w więzieniu po niezapłacone grzywny, które sięgają od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Mimo to, niezależnie od podejmowanych przez nich działań, nie uda im się ujść konsekwencjom. W ciągu minionego miesiąca policjanci z Zabrza zlokalizowali aż 56 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Każdego dnia jednostki policyjne otrzymują nakazy doprowadzenia oraz listy gończe, które stanowią podstawę do prowadzenia działań poszukiwawczych. Śledczy skupiają swoje wysiłki na ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanych i ich aresztowaniu. Stróże prawa muszą działać zarówno precyzyjnie, jak i szybko, reagując natychmiast na każdą otrzymaną informację. Czasem liczą się dosłownie minuty. Specjalnie wyszkoleni policjanci ds. poszukiwań codziennie angażują się w tropienie i ustalanie miejsca pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości. Niemniej jednak, nie tylko oni są odpowiedzialni za zatrzymanie poszukiwanych. Często ci ostatni wpadają w sidła organów ścigania podczas rutynowych kontroli drogowych lub w wyniku zwykłych interwencji.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij