Napisane przez 11:40 pm Górnik Zabrze, Ważne w mieście

Zmiany w Górniku Zabrze: Łukasz Milik opuszcza klub

górnik zabrze ile razy mistrzem polski

Górnik Zabrze, który obecnie zajmuje 11. miejsce w tabeli ekstraklasy, stoi przed nowym wyzwaniem związanym z odejściem jednej ze swoich kluczowych postaci. Łukasz Milik, pełniący od lutego 2023 roku funkcję dyrektora sportowego, zdecydował się opuścić klub. Jego decyzja jest efektem trudnej sytuacji finansowo-organizacyjnej, z jaką zmaga się Górnik.

Milik, który był związany z Górnikiem przez dwanaście lat, w tym od 2017 roku jako dyrektor akademii, odegrał znaczącą rolę w rozwoju młodych talentów. Jego zarządzanie zaowocowało tytułem mistrza Polski juniorów starszych w sezonie 2019/20 oraz wicemistrzostwem Centralnej Ligi Juniorów U-15 w sezonie 2021/22. Jego odejście, potwierdzone w wywiadzie dla portalu gol24.pl, może mieć istotny wpływ na zbliżające się zimowe okienko transferowe.

Sytuacja w Górniku Zabrze jest skomplikowana. Z informacji podanych przez Tomasza Włodarczyka z serwisu meczyki.pl wynika, że miasto Zabrze, będące właścicielem klubu, rozważa jego sprzedaż z powodu braku pożądanych dochodów. Dodatkowo, zaległości finansowe dotykają nawet samych zawodników. W ostatnim czasie z klubu odeszli również grafik Mariusz Dymarski oraz rzecznik prasowy Konrad Kołakowski.

To odejście Milika z Górnika Zabrze jest znaczącym momentem dla klubu, który teraz stoi przed wyzwaniem znalezienia nowego dyrektora sportowego, zdolnego sprostać trudnej sytuacji finansowej i sportowej, w jakiej się znalazł.

źródło: meczyki.pl

Visited 87 times, 1 visit(s) today
Zamknij