Dlaczego Polacy chętnie rejestrują firmy LTD w Wielkiej Brytanii?

Zmniejszenie kosztów i rozwój – każdy przedsiębiorca potwierdzi, że poświęca tym dwóm aspektom dużo uwagi, ponieważ to one pchają biznes w kierunku sukcesu. Zwiększenie sprzedaży nie jest bowiem jedynym sposobem na zwiększenie zysków. Znasz zasadę „nie pracuj ciężko, pracuj mądrze”? W niektórych przypadkach może to po prostu oznaczać przeniesienie firmy na łatwiejszy, mniej kosztowny i bardziej wspierający grunt.

Wielka Brytania radzi sobie bardzo dobrze we wspieraniu przedsiębiorczości i gospodarki. Potwierdzają to setki tysięcy Polaków, którzy otworzyli lub przenieśli swoje biznesy na Wyspy. Jeżeli również się nad tym zastanawiasz, przeczytaj, kiedy i dlaczego to dobre rozwiązanie, które poprawi rezultat finansowy i pozwoli na wzniesienie Twojej działalności na wyższy poziom.

Rejestracja spółki w Wielkiej Brytanii – 4 powody, by to zrobić.

Spółka Limited (LTD) to brytyjski odpowiednik naszej rodzimej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, tyle że jeszcze prostszy w założeniu, prowadzeniu i ewidencji przychodów i wydatków. Na dodatek – tańszy. Oto 4 najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na działalność w UK, choć w rzeczywistości jest ich znacznie więcej.

Niskie podatki i wysoka kwota wolna od podatku

Stawka CIT, którą opodatkowane są spółki to w Wielkiej Brytanii 19%. Natomiast jako dyrektor spółki LTD zapłacisz podatek dochodowy dopiero po przekroczeniu zarobków na poziomie 12 570 GBP. Jest to duża korzyść dla Ciebie i firmy.

Brak comiesięcznych przelewów do ZUS

Zmiana polskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na brytyjskie National Insurance Contribution zwykle również wychodzi przedsiębiorcom na tzw. plus. Zamiast 1 481,90 zł płatnych w każdym miesiącu na ubezpieczenie społeczne (+trzeba doliczyć składkę zdrowotną), spółka LTD opłaca obligatoryjnie jedynie składkę swojego dyrektora, jeśli jego dochody przekraczają w skali roku 8 844 GBP. Powyżej tego progu składki są naliczane procentowo i uzależnione od zarobku.

Minimum formalności, przyjazne urzędy i klarowne zasady

Założenie spółki LTD to najczęściej kwestia 24 godzin. Prostota procedur może pozytywnie Cię zaskoczyć. W przeciwieństwie do polskich wymogów, w UK nie potrzebujesz notariusza, Urzędu Skarbowego czy kilkutysięcznego kapitału zakładowego. System prawny i podatkowy jest w Wielkiej Brytanii bardzo przejrzysty i stabilny. W urzędach przedsiębiorca nie czuje się jak intruz — jest traktowany z dużym szacunkiem, choć nie ma ku temu zbyt wielu okazji, ponieważ większość spraw można z łatwością załatwić bez wychodzenia z domu.

Prestiż

Spółka Limited to prawna forma działalności, która budzi zaufanie wśród potencjalnych kontrahentów. LTD w nazwie firmy jest rozpoznawalne na rynkach międzynarodowych. Jeżeli Twoje produkty czy usługi znajdują odbiorców poza granicami Polski, może być to dla Ciebie ważny aspekt.

Kto może założyć spółkę LTD w UK?

Aby założyć spółkę Limited, nie musisz być rezydentem Wielkiej Brytanii, ale Twoja działalność musi spełniać pewne warunki. Na przykład nie może wymagać konieczności posiadania lokalu w innym kraju. Jeśli zatem prowadzisz salon kosmetyczny, spółka LTD nie wchodzi w grę. Jeśli jednak jesteś mobilnym konsultantem – opcja pozostaje dla Ciebie dostępna. Twój biznes wymaga jednak indywidualnej analizy, aby określić czy takie rozwiązanie na pewno jest dla Ciebie korzystne – skonsultuj się z Kancelarią Tax Angels.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łaty dachowe i ich rola w trwałym pokryciu dachowym – sprawdź, dlaczego są aż tak ważne

Na pierwszy rzut oka wydają się niezauważalne. W rzeczywistości jednak są bardzo istotne dla trwałości i wytrzymałości konstrukcji dachowej. Mowa oczywiście o łatach dachowych. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci ich istotę. Dowiesz się m.in. tego, dlaczego są niezbędne i jaką rolę odgrywają w przypadku pokryć dachowych. W dalszej części podpowiemy Ci również, jakie łaty dachowe […]

czytaj więcej

Gdzie sprawdzi się kosz cargo 15 cm? Podpowiadamy, jak możesz go wykorzystać

Kosze cargo to rodzaj szafek, a w zasadzie ich wypełnienia. Na ogół wykorzystywane są w kuchni. Wykonuje się je z drutów pokrytych chromem i zabezpieczonych lakierem. Poruszają się po specjalnych prowadnicach. Dlatego można je bez problemu wysuwać i chować. Rozwiązanie to w dużej mierze zwiększa funkcjonalność melbi kuchennych. Najmniejsze kosze cargo mają zaledwie 15 cm […]

czytaj więcej

Obrazy na ścianę – czym kierować się przy ich wyborze? Praktyczne wskazówki

Obrazy na ścianę cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Są rzeczywiście świetną ozdobą, która nadaje wnętrzu charakter. Jednak okazuje się, że ich wybór wcale nie jest sprawą prostą. Czym należy się w tym przypadku kierować? Co ma kluczowe znaczenie przy zakupie obrazu na ścianę? W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki – dzięki […]

czytaj więcej