Napisane przez 7:00 pm Gliwice

Gliwice zapraszają na koncert świąteczny: Mistrzowskie Interpretacje

Gliwice szykują wyjątkowe wydarzenie kulturalne na przedświąteczny czas. 10 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego odbędzie się koncert „Mistrzowskie Interpretacje”, który wprowadzi mieszkańców w magiczny nastrój Bożego Narodzenia. Gliwicka Orkiestra Kameralna, pod batutą dyrygenta Su-Han Yanga z Tajwanu, zaprezentuje wybitne dzieła klasyczne w towarzystwie znakomitych solistów – Joanny Radziszewskiej (sopran) i Rafała Tomkiewicza (kontratenor).

Program koncertu obejmie słynne kompozycje G.Fr. Haendla, J.S. Bacha, A. Corellego i W.A. Mozarta, które idealnie oddają atmosferę zbliżających się świąt. Dodatkowo, publiczność będzie miała okazję posłuchać kolęd i pieśni w aranżacji na głos i orkiestrę.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety w cenie 60 zł są dostępne online oraz stacjonarnie w różnych punktach w Gliwicach, a także bezpośrednio przed wydarzeniem. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świątecznej atmosferze i cieszyć się mistrzowskimi wykonaniami muzyki klasycznej.

źródło: um gliwice / fot. M. Buksa/CKV

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij