Napisane przez 6:59 pm Gliwice

Sukces gliwickich szermierzy: Triumf na 27. edycji „Gwiazdki ze szpadą”

Szermierze z Gliwic osiągnęli znaczący sukces podczas 27. edycji prestiżowego międzynarodowego turnieju „Gwiazdka ze szpadą”, zdobywając łącznie 5 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Turniej ten, będący jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych w Polsce, zgromadził niemal 300 młodych talentów szermierczych z Polski, Włoch, Norwegii i Ukrainy.

Wśród triumfatorów znalazł się Tytus Kurowski z Piasta Gliwice, który w finale pokonał Yehora Koryuchenkę z AZS AWF Katowice, zdobywając złoty medal. To wyjątkowy moment dla młodego gliwiczanina, który sześć lat temu zadebiutował w turnieju, zajmując przedostatnie miejsce. Jego determinacja i ciężka praca zaowocowały spektakularnym zwycięstwem.

Kolejne złoto dla Gliwic zdobyła Hanna Szczurowska, również reprezentująca Piasta, która po raz drugi z rzędu zwyciężyła w turnieju w kategorii młodzik. Jej klubowa koleżanka, Amelia Kowalik, wywalczyła brązowy medal, pokazując wysoki poziom umiejętności i determinacji.

W kategorii juniorek młodszych Maria Szczurowska z Piasta dotarła do finału, gdzie uległa Natalii Dobryłko z klubu Pałacu Młodzieży Katowice, zdobywając srebrny medal. Kamila Gusta, również z Piasta, zajęła trzecie miejsce, dopełniając sukces gliwickiego klubu.

W kategorii dzieci wyróżniła się Hanna Lenart z klubu Muszkieter Gliwice, zdobywając srebrny medal. Jej osiągnięcie, wraz z wysokimi miejscami innych młodych szermierzy z Gliwic, świadczy o rosnącej sile gliwickiej szermierki.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom z Gliwic za ich wybitne osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

źródło: um gliwice / Fot. A. Oksztul/piast.gliwice.pl

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij