Napisane przez 4:52 pm Górnik Zabrze, Sport, Ważne w mieście

Górnik Zabrze kontra GKS Katowice: Wyzwanie 1. rundy Fortuna Pucharu Polski

górnik zabrze gks katowice

W piątek, 11 sierpnia, odbyło się losowanie par pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. W ramach jubileuszowej 70. edycji tej prestiżowej rozgrywki, klubu Górnika Zabrze będzie rywalem GKS Katowice. Spotkanie to będzie miało miejsce na wyjeździe dla Górnika Zabrze, przy czym nie przewiduje się rewanżu.

Rok temu, Górnicy spotkali się już z katowickim zespołem w ramach 1/16 finału. W owym starciu to drużyna Górnika Zabrze triumfowała z wynikiem 2:1, gdzie dwie bramki zdobyte zostały przez Lukasa Podolskiego.

Mecze pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 26-28 września tego roku. W ramach tej rundy wezmą udział 56 zespołów reprezentujących różne ligi.

Losowanie odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, a wzięło w nim udział 56 klubów:

  • 14 drużyn z PKO Ekstraklasy (poza drużynami grającymi w europejskich pucharach);
  • 18 zespołów z Fortuna 1 Ligi;
  • 9 zespołów z 2 ligil;
  • 11 zespołów z 3 ligi;
  • 4 zespoły z 4 ligi.

Czwórka pucharowiczów, w tym Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin, otrzymała wolny los w pierwszej rundzie, co wywołało pewne kontrowersje, zwłaszcza że mecze pierwszej rundy są zaplanowane na 27 września, a nie ma pewności, czy wspomniane kluby nadal będą uczestniczyć w pucharach.

Ostatnie wyniki Pogoni Szczecin w pierwszym spotkaniu III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji, w którym przegrała na wyjeździe z KAA Gent 0:5 (0:4), dodatkowo wprowadziły pewne napięcie przed startem Pucharu Polski.

Warto również wspomnieć o nagrodach finansowych dla uczestników Fortuna Pucharu Polski. Zwycięzca Pucharu Polski otrzyma pokaźną sumę 5.000.000 złotych, a premie są ustalone dla poszczególnych etapów rozgrywek:

  • Zwycięzca na szczeblu regionalnym otrzyma 40.000 złotych.
  • Awans do 1/16 finału to 45.000 złotych.
  • Dojście do 1/8 finału to nagroda w wysokości 90.000 złotych.
  • W półfinale nagroda wzrasta do 380.000 złotych.
  • Ostatecznie, finalistom gwarantowane są 760.000 złotych.

Mecze pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski, w tym starcie GKS Katowice z Górnikiem Zabrze, z pewnością dostarczą emocji zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Losowanie tej rundy wywołało spore zainteresowanie i oczekuje się, że będzie to ciekawy początek jubileuszowej edycji tych prestiżowych rozgrywek.

źródło: gornikzabrze.pl, dziennikzachodni.pl, tvp.pl

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Zamknij