Górnik Zabrze kontra GKS Katowice: Wyzwanie 1. rundy Fortuna Pucharu Polski

górnik zabrze gks katowice

W piątek, 11 sierpnia, odbyło się losowanie par pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. W ramach jubileuszowej 70. edycji tej prestiżowej rozgrywki, klubu Górnika Zabrze będzie rywalem GKS Katowice. Spotkanie to będzie miało miejsce na wyjeździe dla Górnika Zabrze, przy czym nie przewiduje się rewanżu.

Rok temu, Górnicy spotkali się już z katowickim zespołem w ramach 1/16 finału. W owym starciu to drużyna Górnika Zabrze triumfowała z wynikiem 2:1, gdzie dwie bramki zdobyte zostały przez Lukasa Podolskiego.

Mecze pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 26-28 września tego roku. W ramach tej rundy wezmą udział 56 zespołów reprezentujących różne ligi.

Losowanie odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, a wzięło w nim udział 56 klubów:

  • 14 drużyn z PKO Ekstraklasy (poza drużynami grającymi w europejskich pucharach);
  • 18 zespołów z Fortuna 1 Ligi;
  • 9 zespołów z 2 ligil;
  • 11 zespołów z 3 ligi;
  • 4 zespoły z 4 ligi.

Czwórka pucharowiczów, w tym Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin, otrzymała wolny los w pierwszej rundzie, co wywołało pewne kontrowersje, zwłaszcza że mecze pierwszej rundy są zaplanowane na 27 września, a nie ma pewności, czy wspomniane kluby nadal będą uczestniczyć w pucharach.

Ostatnie wyniki Pogoni Szczecin w pierwszym spotkaniu III rundy kwalifikacji Ligi Konferencji, w którym przegrała na wyjeździe z KAA Gent 0:5 (0:4), dodatkowo wprowadziły pewne napięcie przed startem Pucharu Polski.

Warto również wspomnieć o nagrodach finansowych dla uczestników Fortuna Pucharu Polski. Zwycięzca Pucharu Polski otrzyma pokaźną sumę 5.000.000 złotych, a premie są ustalone dla poszczególnych etapów rozgrywek:

  • Zwycięzca na szczeblu regionalnym otrzyma 40.000 złotych.
  • Awans do 1/16 finału to 45.000 złotych.
  • Dojście do 1/8 finału to nagroda w wysokości 90.000 złotych.
  • W półfinale nagroda wzrasta do 380.000 złotych.
  • Ostatecznie, finalistom gwarantowane są 760.000 złotych.

Mecze pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski, w tym starcie GKS Katowice z Górnikiem Zabrze, z pewnością dostarczą emocji zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Losowanie tej rundy wywołało spore zainteresowanie i oczekuje się, że będzie to ciekawy początek jubileuszowej edycji tych prestiżowych rozgrywek.

źródło: gornikzabrze.pl, dziennikzachodni.pl, tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej