Napisane przez 8:24 pm Górnik Zabrze, Sport, Ważne w mieście

Górnik Zabrze rozpoczyna rundę rewanżową meczem z Radomiakiem

W sobotę Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem w pierwszej kolejce rundy rewanżowej, zwanej również wiosenną. Mecz ten ma szczególne znaczenie, ponieważ Górnik ma do wyrównania rachunki z Radomiakiem, który w pierwszej kolejce obecnego sezonu wywiózł z Roosevelta komplet punktów.

Radomiak, założony w 1910 roku, ma bogatą historię i tradycje. Klub ten balansował pomiędzy drugą a trzecią ligą, a w 1967 roku nastąpiło połączenie Radomskiego Koła Sportowego i Klubu Sportowego „Radomiak”, co dało początek Radomskiemu Klubowi Sportowemu „Radomiak”. W 1976 roku Radomiak wrócił na zaplecze ekstraklasy, gdzie pozostał na dłużej.

W 1978 roku Górnik Zabrze, po raz pierwszy zaznając goryczy degradacji, walczył o awans z Radomiakiem. Pierwsze spotkanie pomiędzy oboma zespołami zakończyło się zwycięstwem Górnika 1:0. W sezonie 1983/84 Górnik stracił cenny punkt w meczu z Radomiakiem, co mogło kosztować mistrzostwo.

W sezonie 2022/23 Górnik pokonał Radomiaka w Radomiu 3:0, a w meczu rewanżowym padł bezbramkowy remis. W obecnym sezonie Górnik przegrał z Radomiakiem w pierwszej kolejce 0:2.

Statystyki spotkań Górnika z Radomiakiem wskazują na 4 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki Górnika, z łącznym bilansem bramek 8:4.

źródło: gornikzabrze.pl

Visited 69 times, 1 visit(s) today
Zamknij