Napisane przez 4:53 pm Gliwice

Kulturalne oblicze Majówki w Gliwicach – pełen rozkład atrakcji

Zbliża się długo oczekiwany weekend majowy, a Gliwice już przygotowują bogaty program kulturalnych atrakcji, które umilą ten czas mieszkańcom oraz odwiedzającym. Majówka w Gliwicach obiecuje być wyjątkowa z koncertami, tanecznymi wieczorami i nie tylko. Oto, co Centrum Kultury Victoria oraz inne miejsca w mieście mają do zaoferowania.

1 maja – Dzień pełen muzyki i radości:

  • Koncert Quadro Nuevo: Zespół ten, znanym z niemieckiej sceny muzycznej, wystąpi w Ruinach Teatru Victoria o godzinie 18:00. Ich najnowszy projekt „Happy deluxe” inspirowany jest brazylijskimi rytmami. Bilety na to wydarzenie można nabyć online po 40 zł.
  • Koncert gwiazd pod Radiostacją: Tego samego dnia o godzinie 19:00 pod Radiostacją Gliwice odbędzie się koncert z udziałem Varius Manx & Kasia Stankiewicz oraz Dawida Kwiatkowskiego. Będzie to świetna okazja do świętowania 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

2 maja – Noc cichej dyskoteki:

  • Silent disco: Drugiego dnia majówki Ruiny Teatru Victoria zamienią się w królestwo cichej dyskoteki. Uczestnicy będą mogli bawić się w rytmach rocka, retro oraz club/R&B. Wymagany jest dokument tożsamości ze zdjęciem do wypożyczenia słuchawek. Start o godzinie 19:00, wstęp kosztuje 30 zł.

3 maja – Koncert finałowy:

  • Maja Kleszcz w koncercie „B.L.UES”: Zwieńczeniem majówki będzie występ Mai Kleszcz, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty. Koncert odbędzie się w ramach miejskich obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. Bilety są dostępne w cenie symbolicznej 5 zł i można je zakupić online.

Majówka w Gliwicach to idealna okazja, by cieszyć się kulturą na najwyższym poziomie. Wszystkie wydarzenia są zaplanowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Nie przegapcie szansy na niezapomniane chwile spędzone w rytmie muzyki i tańca w sercu Gliwic.

źródło: UM Gliwice

Visited 113 times, 1 visit(s) today
Zamknij