Napisane przez 1:59 pm Ciekawostki

Niesamowity urlop na Mazurach — spędź tam lato i ciesz się naturą oraz oddaleniem od miasta!

Piękny region Mazur jest znany z wielu rezerwatów przyrody, bujnych lasów i urokliwych jezior. Odwiedzający mogą tu zobaczyć liczne gatunki ptaków i innych stworzeń w ich rodzimych siedliskach. Udane wakacje na Mazurach można spędzić w ośrodku wypoczynkowym. Sprawdź, jak znaleźć dobre miejsce na nocleg w tej okolicy?

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich ma podróżnym wiele do zaoferowania. Dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, uprawiając aktywność fizyczną, jest to najlepsza opcja. Wysokiej jakości ośrodek wypoczynkowy Mazury powinien być położony z dala od miejskiego tłoku. Zobacz, co jeszcze ma znaczenie przy wyborze dobrego miejsca na nocleg na Mazurach!

Liczy się zakwaterowanie oraz dobra lokalizacja

Mazury to świetne miejsce do żeglowania, wędkowania i grzybobrania. Przed dokonaniem rezerwacji warto dowiedzieć się, jakie udogodnienia oferuje interesujący nas hotel. Fajny ośrodek wypoczynkowy na Mazurach powinien być położony nad jeziorem, najlepiej obok lasu, gdzie goście mogą spacerować i podziwiać krajobrazy. Jednocześnie ważne jest, aby w okolicy znajdowały się intrygujące atrakcje turystyczne, a sam ośrodek był łatwo dostępny z zewnątrz.

Kolejną istotną kwestią jest zakwaterowanie. Na Mazurach ośrodki wypoczynkowe często udostępniają gościom przytulne drewniane domki z aneksem kuchennym, łazienką i tarasem. Spokojny dom nad jeziorem w środku lasu to idealne miejsce na relaks i odpoczynek. System nerwowy zostanie ukojony przez ciągłą ciszę i spokój, co sprawi, że wakacje będą bardzo udane.

Sprawdź, co można robić na terenie ośrodka wypoczynkowego!

Jeśli chcesz cieszyć się przyjemnym i aktywnym pobytem, powinieneś poszukać ośrodka na Mazurach, który zapewnia szereg opcji aktywnego wypoczynku dla odwiedzających. Ośrodek wypoczynkowy Wiartel to jedna z doskonałych opcji. W granicach ośrodka goście mogą korzystać z:

  • pomostu wędkarskiego;
  • plaży z wydzielonym kąpieliskiem;

Dodatkowe atrakcje to:

  • przystań;
  • wypożyczalnia sprzętu wodnego;
  • smażalnia ryb;
  • plac zabaw;
  • boisko sportowe;
  • restauracja;
  • miejsce do grillowania;
  • centrum fitness.

Jezioro Nidzkie, które znajduje się w pobliżu ośrodka wypoczynkowego Wiartel, jest chronione i słynie z niezwykłego piękna. W związku z tym łodzie napędzane silnikami spalinowymi mają zakaz wpływania. Obszar ten został wyznaczony jako strefa ciszy, co oznacza, że poziom hałasu nie może przekraczać 45 dB. Dla tych, którzy preferują kajakarstwo, żeglarstwo i bliski kontakt ze zwierzętami, to miejsce jest prawdziwym rajem.

Dodatkowe atrakcje na Mazurach

Chociaż żegluga może być pierwszą i najważniejszą atrakcją podczas wizyty na Mazurach, nie jest to bynajmniej nasza jedyna opcja. Zbudowana w latach 1843-1855 w celu zabarykadowania przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno, twierdza Boyen w Giżycku jest historycznie znaczącym budynkiem. Rozkaz rozpoczęcia budowy wydał Fryderyk Wilhelm IV. Nazwa Boyen pochodzi od pruskiego generała Hermana von Boyena, jednego z pionierów projektu.

 

Visited 67 times, 1 visit(s) today
Zamknij