Napisane przez 5:14 pm Biznes, Ważne w mieście

Otwarcie fabryki Poltech Zabrze – Nowe horyzonty przemysłowe

poltech zabrze

W Zabrzańskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej miało miejsce uroczyste otwarcie nowej fabryki firmy Poltech Sp. z o.o., które znacząco przyczyni się do rozwoju lokalnego rynku pracy oraz gospodarki regionu. Zakład, specjalizujący się w produkcji koszy zbrojeniowych dla budownictwa mieszkaniowego i ścian oporowych, rozpoczął swoją działalność na terenie o powierzchni 6,89 ha zakupionej 19 lipca 2021 roku.

Fabryka, o kubaturze 5500 m², została wyposażona w najnowsze technologie produkcyjne, co pozwoli firmie zwiększyć swoje możliwości produkcyjne i poszerzyć ofertę. W ceremonii otwarcia uczestniczyli liczni goście, w tym Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, oraz przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Lucyna Kornek, prezes Poltech sp. z o.o., podczas wydarzenia podkreśliła: „Otwarcie nowej fabryki to dla nas mile widziany owoc długoletniej pracy i zaangażowania naszego zespołu. Wierzymy, że ta inwestycja pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój i umocnienie naszej pozycji na rynku.”

Prezydent Mańka-Szulik również wyraziła swoje zadowolenie: „Jestem niezmiernie szczęśliwa, że firma Poltech dołączyła do naszej strefy ekonomicznej. Ich rozwój i zaangażowanie w proces budowy nowego zakładu są dowodem na atrakcyjność Zabrza jako miejsca dla inwestorów. Gratuluję wszystkim zaangażowanym i życzę dalszych sukcesów.”

Poltech Sp. z o.o. zatrudnia blisko 250 osób w Polsce i w Niemczech i od ponad dwóch dekad cieszy się zaufaniem swoich klientów. W Niemczech przedsiębiorstwo świadczy również usługi w zakresie produkcji prefabrykatów betonowych oraz koszy zbrojeniowych, co świadczy o jego międzynarodowym zasięgu działalności.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu, rozciągająca się na 157 hektarach podzielonych na 45 działek, przyciąga inwestorów dzięki doskonale przygotowanej infrastrukturze i strategicznej lokalizacji blisko autostrad i lotniska w Pyrzowicach. Inwestycje takie jak otwarcie fabryki Poltech nie tylko tworzą nowe miejsca pracy, ale również zwiększają wpływy do budżetu miasta, wspierając jego zrównoważony rozwój.

źródło / foto: UM Zabrze / Facebook.com

Visited 161 times, 1 visit(s) today
Zamknij