Napisane przez 5:23 pm Ważne w mieście

Zatrzymanie sprawcy ataku nożem w Zabrzu

nożownik zabrze

Policjanci z II Komisariatu Policji w Zabrzu skutecznie zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w ostatni wtorek wieczorem dokonał ataku nożem na innego mężczyznę. Incydent miał miejsce na ulicy Jagielońskiej około godziny 23:00. Napastnik, który zranił 37-letniego mężczyznę w klatkę piersiową, był już wcześniej notowany za przestępstwa przemocowe.

Konflikt między dwoma mężczyznami, którzy się wcześniej znali, eskalował aż do dramatycznego wydarzenia. 37-latek, dzięki szybkiej i skutecznej interwencji medycznej, został wypisany ze szpitala i obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymany sprawca usłyszał już zarzuty za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz kierowanie gróźb karalnych. Na wniosek prokuratury, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe trzy miesiące w oczekiwaniu na dalszy proces.

Ten przypadek przypomina o ciągłym zagrożeniu, jakie wiąże się z przemocą w społeczeństwie i skutecznym działaniem służb w szybkim reagowaniu na zgłoszenia przestępstw. Lokalna społeczność została poinformowana o zdarzeniu, a bezpieczeństwo na ulicach Zabrza pozostaje priorytetem dla miejscowej policji.

źródło: Policja w Zabrzu

Visited 116 times, 1 visit(s) today
Zamknij