Napisane przez 8:22 pm Gliwice

Katarzyna Kuczyńska-Budka prezydentem Gliwic po zaciętej walce wyborczej

Katarzyna Kuczyńska-Budka, kandydatka zgłoszona przez Koalicję Obywatelską, zdobyła tytuł prezydenta Gliwic w wyniku drugiej tury wyborów samorządowych, przeprowadzonych 22 kwietnia 2024 roku. Uzyskała poparcie 50,56% głosujących mieszkańców, wyprzedzając swojego rywala Mariusza Śpiewoka, dotychczasowego zastępcę prezydenta, który otrzymał 49,44% głosów.

Według danych dostarczonych przez Państwową Komisję Wyborczą, Kuczyńska-Budka zdobyła 24 520 głosów, o 540 więcej niż Śpiewok, co pokazuje, jak zacięta była rywalizacja. Warto zauważyć, że frekwencja w Gliwicach w dniu wyborów wyniosła 37,81%, co stanowi spadek o ponad 10% w porównaniu do pierwszej tury i jest niższa w porównaniu do średniej w województwie śląskim oraz w całej Polsce.

Nowo wybrana prezydent Gliwic wraz z radnymi, którzy zostali wyłonieni w pierwszej turze wyborów 7 kwietnia, zainaugurują swoje kadencje po złożeniu uroczystego ślubowania podczas najbliższej sesji Rady Miasta. Nowe władze miasta zobowiązane są teraz do realizacji obietnic wyborczych oraz dalszego rozwoju Gliwic jako miejsca przyjaznego mieszkańcom i przyciągającego inwestorów.

Zapraszamy mieszkańców Gliwic do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta i wspierania nowo wybranej prezydent w dążeniu do realizacji wspólnych celów.

źródło foto: UM Gliwice

Visited 76 times, 1 visit(s) today
Zamknij