Opakowania na ciasto i tort i ich zalety

Jeśli prowadzisz działalność gastronomiczną lub tez masz małą cukiernię, prócz samej sprzedaży i dostosowania oferty do potrzeb klientów, niezbędne jest odpowiednie zaplecze technologiczne. Bardzo przydatnym produktem dla branży gastro są zwłaszcza wszelkiego rodzaju pojemniki, w tym pojemniki na ciasto czy tort. Oczywiście, powinny one posiadać wszelkie niezbędne atesty i być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jak jednak wybrać idealny pojemnik na ciasto? Gdzie go kupić? Czym się charakteryzuje? Jakie ma zalety?

Pojemnik na ciasto nie tylko z plastiku

Nie ma chyba osoby, która nie lubi tortu lub smacznego, dobrze przygotowanego ciasta. Jednak bardzo często, klienci zakupują zista na sztuki, co wymusza na przedsiębiorcy konieczność zakupu odpowiednich pojemników do ich przenoszenia czy przechowywania.

Takie pojemniki najczęściej wykonane są z kilku rodzajów plastiku – polistyrenu, politereftalanu etylenu (PET lub PETE) czy z polietylenu (HDPE). W sprzedaży są także pojemniki z kartonu, jednak są one mniej pewne. Szybciej przesiąkają, są mniej trwałe.

Pojemniki na ciasto używa się zarówno w branży gastronomicznej – cukierniach, kawiarniach, restauracjach, jak również w domach.

W ofertach hurtowni opakowań znajdziemy ponadto wiele typów opakowań np. opakowania jednoczęściowe zamykane, dwuczęściowe z pokrywką czy jednoczęściowy bez pokrywki.

Zalety pojemników na ciasto

Mogłoby się wydawać, że plastikowe pojemniki są passe z uwagi na wzrastającą świadomość ekologiczną. Jednakże pojemnik na ciasto przynosi wiele zalet.

Po pierwsze, taki przeźroczysty pojemnik przepięknie eksponuje nasz kawałek ciasta, sprawiając, że wygląda on apetycznie. Po drugie, zapewnia nam bezpieczny i wygodny transport ciasta i chroni je przed zgnieceniem.

Poza tym, pojemnik chroni ciasto przed przesiąkaniem zapachami z zewnątrz czy zapachami z lodówki. Dodatkowo, chroni ciasto przed wysychaniem, zwiększając jego okres trwałości.

Na co zwracać uwagę w wyborze pojemnika?

Na rynku znajdziemy wiele różnych pojemników, ale jak wybrać ten najlepszy? Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim powinien być on wykonany z bezpiecznych, wytrzymałych materiałów, posiadających pozwolenie na kontakt z żywnością. Poza tym powinno być ono odporne na tłuszcz oraz wilgoć. Pamiętajmy o tym, aby jego wielkość była dopasowana do wielkości ciasta czy tortu i posiadała solidne „zapięcie”, które nie będzie się luzować.

Pojemnik powinien być przy tym łatwy w otwieraniu i składaniu. Powinien też chronić smak oraz zapach naszego ciasta, czyli być szczelny.

Jeśli chcesz mieć pewność zakupu odpowiedniego produktu, zachęcamy do zajrzenia na stronę https://www.opakowanianawynos.pl/164-pojemniki-na-ciasto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stacja Diagnostyczna Zabrze Przeglądy

Stacja diagnostyczna For Safety Zabrze – Przegląd Samochodu od Ręki!

Stacja Kontroli Pojazdów w Zabrzu – Twoje Bezpieczeństwo i Komfort to Nasz Priorytet! Kończy się przegląd Twojego pojazdu i szukasz zaufanej stacji diagnostycznej w Zabrzu? Mamy dla Ciebie doskonałą propozycję! Stacja Kontroli Pojazdów For Safety w Zabrzu to miejsce, gdzie profesjonalizm łączy się z pasją do samochodów. Nasza stacja gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie. Co […]

czytaj więcej

Książka hobbystyczna, a może kalendarz na 2024? Planujemy świąteczne prezenty

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa okazja, by podarować najbliższym prezenty, które przyniosą wiele radości i uśmiechu. Upominki zwłaszcza doceniane są wtedy, kiedy mają charakter spersonalizowany. Są wyrazem miłości, przyjaźni, troski i dowodem, że dana osoba jest ważna. Jednak często zdarza się, że wybór odpowiedniego prezentu sprawia trudność.  Lista pomysłów jest okrojona albo ciężko wybrać coś, […]

czytaj więcej

Jak wybrać nowe opony do auta?

Wybór nowych opon do samochodu może wydawać się zadaniem skomplikowanym, zwłaszcza dla osób niezaznajomionych z tajnikami motoryzacji. Odpowiednie podejście do procesu zakupu takiego wyposażenia samochodu ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo Twojej jazdy, a w dłuższej perspektywie także na oszczędności. Dlatego warto poświęcić mu trochę czasu. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać podczas wyboru nowych […]

czytaj więcej