Napisane przez 10:03 pm Ważne w mieście

Ostrzeżenie dla inwestorów: Senior z Zabrza stracił 15 tysięcy złotych na kryptowalutach

Zabrze stało się miejscem kolejnego przestępstwa związanego z inwestycjami w kryptowaluty, które przypomina o ryzykach związanych z obietnicami szybkiego zysku. 70-letni mieszkaniec miasta, uwiedziony perspektywą łatwego pomnożenia swoich oszczędności, padł ofiarą oszustów, którzy za pomocą aplikacji do zdalnej obsługi przejęli kontrolę nad jego kontem bankowym i przelali na swoje konto ponad 15 tysięcy złotych.

Ta niefortunna sytuacja jest przestrogą dla wszystkich, którzy rozważają inwestycje w kryptowaluty lub inne obiecujące wysokie zyski przedsięwzięcia. Policja w Zabrzu podkreśla, jak trudne jest odzyskanie utraconych w ten sposób środków i apeluje o szczególną ostrożność. Inwestowanie w nieznane i niepewne projekty, zwłaszcza przy wykorzystaniu narzędzi umożliwiających zdalny dostęp do urządzeń i kont, niesie za sobą poważne ryzyko finansowe.

Przypadek ten jest kolejnym dowodem na to, że w świecie finansów nie ma miejsca na lekkomyślność. Zanim zdecydujesz się na inwestycję, upewnij się, że jest ona bezpieczna i zrozumiała. Nie daj się zwieść obietnicom szybkich zysków, które mogą skończyć się poważnymi stratami.

źródło: Policja Zabrze

Visited 75 times, 1 visit(s) today
Zamknij