Napisane przez 8:24 pm Gliwice

Profesor Marek Pawełczyk rektora na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska ogłosiła wybór nowego rektora, którym został prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, dotychczas pełniący funkcję prorektora ds. nauki i rozwoju. Profesor Pawełczyk został wybrany na czteroletnią kadencję przez uczelniane Kolegium Elektorów w dniu 23 kwietnia, gdzie zdecydowaną większością głosów pokonał swojego rywala, dr hab. inż. Krzysztofa Wodarskiego, prof. PŚ, kierownika Katedry Zarządzania.

Profesor Pawełczyk, w swojej pierwszej wypowiedzi jako rektor elekt, wyraził nadzieję na dynamiczny rozwój uczelni, zwiększenie jej rozpoznawalności zarówno w kraju, jak i za granicą, a także stworzenie doskonałego środowiska dla pracy, nauki i rozwoju pasji. Podziękował także społeczności akademickiej za zaufanie do jego programu, który wzbogacił o pomysły zgłoszone przez pracowników, doktorantów i studentów.

Uroczyste objęcie stanowiska przez nowego rektora, który zastąpił prof. Arkadiusza Mężyka, odbyło się podczas kolejnej sesji Rady Uczelni. Prof. Mężyk pełnił swoje obowiązki przez dwie kadencje, od 2016 do 2024 roku.

Politechnika Śląska zapowiada nową erę pod kierownictwem prof. Pawełczyka, z dużymi oczekiwaniami co do przyszłych osiągnięć i innowacji w ramach uczelni.

źródło i foto: UM Gliwice

Visited 51 times, 1 visit(s) today
Zamknij