Napisane przez 4:12 pm Ważne w mieście

Recydywista ponownie zatrzymany za rozbój

Policjanci z Komisariatu Policji nr 5 w Zabrzu zatrzymali 43-letniego mieszkańca Zabrza, który wraz z innym sprawcą zaatakował i obrabował 17-latka. Oskarżony będzie ponosił odpowiedzialność w warunkach recydywy, ponieważ w styczniu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności również za rozbój.

Kilka dni temu 17-letni mieszkaniec Zabrza skontaktował się z funkcjonariuszami V Komisariatu Policji w Zabrzu. Został zaatakowany i okradziony w parku przy ul. Karkowskiej w Zabrzu. Według zgłoszenia 17-latka został on przewrócony przez dwóch napastników, którzy próbowali utrzymać go na ziemi, następnie przeszukali go i zabrali mu telefon komórkowy. Dzień po incydencie policja już zatrzymała osobę odpowiedzialną i odzyskała skradziony telefon.

Zatrzymany to 43-letni mieszkaniec Zabrza. Od pewnego czasu jest znany organom ścigania, wcześniej skazany za podobny napad i skazany na karę więzienia.

W piątek sąd postanowił tymczasowo aresztować 43-latka. Mężczyzna spędzi tam następne trzy miesiące. Zatrzymanie drugiego sprawcy to tylko kwestia czasu. Czynności w sprawie są w toku

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij