Napisane przez 7:13 pm Z regionu

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza handlująca nielegalnym tytoniem na Śląsku

Śląscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców odnieśli znaczący sukces, zatrzymując czwórkę osób związanych z zorganizowaną grupą przestępczą. Grupa ta, działająca na terenie województwa śląskiego, zajmowała się przemytem i dystrybucją nielegalnych wyrobów tytoniowych. Członkowie grupy wprowadzili do obrotu produkty bez polskich znaków akcyzy, wyrządzając Skarbowi Państwa straty w wysokości blisko 7,3 miliona złotych.

Operacja policji i Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego skutkowała zatrzymaniem osób w wieku od 36 do 61 lat, w tym jednej kobiety. W ramach działań, policjanci wkroczyli jednocześnie do czterech lokalizacji na terenie Śląska, gdzie oprócz zatrzymań, zabezpieczyli również 80 tysięcy złotych w gotówce. Główny koordynator grupy, 36-letni mężczyzna, zarządzał przemytem ponad 4 milionów sztuk papierosów oraz 1900 kilogramów krajanki tytoniowej, pochodzącej głównie z Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia licznych przestępstw akcyzowych, do których się przyznali. Lider grupy usłyszał dodatkowy zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Działania te pokazują determinację i efektywność polskich służb w walce z przestępczością akcyzową i organizowanym przestępstwem, podkreślając znaczenie współpracy między różnymi jednostkami policyjnymi i celno-skarbowymi w ochronie interesów ekonomicznych państwa.

 

źródło: Policja

Visited 16 times, 1 visit(s) today
Zamknij