Ruda Śląska: Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy dzięki reakcji świadków

Policja otrzymała informację od mieszkańców tej ulicy, że nietrzeźwy kierowca seata spowodował kolizję i nie chce oddać kluczyków do samochodu. Dzięki szybkiej reakcji świadków, którzy nie pozwolili pijanemu mężczyźnie kontynuować jazdy, udało się uniknąć potencjalnej tragedii. Mundurowi z drogówki byli na miejscu w krótkim czasie i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Badanie przeprowadzone przez policję wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Zgodnie z prawem, teraz będzie musiał odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara pieniężna.

Ten incydent pokazuje, jak ważne jest, aby ludzie byli czujni i natychmiast reagowali na przestępstwa i nieodpowiedzialne zachowania na drodze. Tylko dzięki takiej postawie można zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policyjna kampania informacyjna pod hasłem „Nie reagujesz – akceptujesz” skłania ludzi do reagowania na przestępstwa i nieodpowiedzialne zachowania na drodze. Celem tej kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat znaczenia reakcji na nieodpowiedzialne zachowania na drodze i zachęcenie ludzi do zgłaszania takich incydentów na policję.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich, a szybka reakcja świadków jest kluczowa w walce z nietrzeźwymi kierowcami i innymi nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego też, zachęcamy wszystkich, aby byli czujni i reagowali na przestępstwa oraz inne nieodpowiedzialne zachowania na drodze. Tylko w ten sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo na naszych ulicach i zapobiec tragediom, które mogą się zdarzyć.

źródło: Ruda Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny nieruchomości w Katowicach i okolicznych miastach

Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego w gminie podmiejskiej, za metr kwadratowy zapłacimy czasami nawet do 50 proc. mniej niż w stolicy regionu. Niestety, w niektórych aglomeracjach znalezienie mieszkania pod dużym miastem jest trudne z powodu bardzo ograniczonej liczby ofert – tak wynika z najnowszego raportu lokalnego przygotowanego przez portal Nieruchomosci-online.pl.    Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, […]

czytaj więcej

Wystartowało najnowocześniejsze w Europie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab

Dzień 14 września 2023 r. z pewnością zapisze się na kartach historii polskiej muzyki i nauki. Wszystko za sprawą otwarcia wyjątkowego, najnowocześniejszego w Europie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab. Oficjalne otwarcie odbyło się w trakcie konferencji prasowej w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Miejsce wyróżnia się zastosowaniem najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii w […]

czytaj więcej

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza…

24 września 2023 /niedziela/ godz. 18.00 ADHD I INNE CUDOWNE ZJAWISKA. Wykład nieprzewidywalny spektakl – wystąpią JOANNA SZCZEPKOWSKA i HANNA KONAROWSKA W ramach projektu SCENA MISTRZÓW Pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka „ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny” to artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi. Joanna Szczepkowska oprócz aktorstwa i literatury […]

czytaj więcej