Napisane przez 9:41 pm Ruda Śląska, Z regionu

Zderzenie Seata z pociągiem towarowym w Rudzie Śląskiej

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano w Rudzie Śląskiej, gdzie dochodzi do coraz większej liczby kolizji drogowych. Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej przeprowadzili szczegółowe dochodzenie w sprawie zderzenia osobowego seata z pociągiem towarowym. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Według informacji uzyskanych od funkcjonariuszy, 26-letni kierowca seatem nie dostosował się do znaku „Stop” i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, na którym wprost jechała lokomotywa ciągnąca kilkadziesiąt wagonów. Wszystko działo się tuż przed godziną 5:00 rano przy ulicy Nowy Świat w Rudzie Śląskiej.

Dzięki szybkiej reakcji maszynisty, który zdążył zahamować, zderzenie zakończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdu. Mimo że nikomu nic się nie stało, kierowca auta został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych za niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Po zderzeniu, przez kilkadziesiąt minut przejazd kolejowy był całkowicie zablokowany, a kierowcy, którzy chcieli przejechać ulicą Nowy Świat, byli zmuszeni korzystać z objazdów. Wszystko to spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w tej części miasta.

Należy zaznaczyć, że zdarzenia na niestrzeżonych przejazdach kolejowych to niezwykle niebezpieczne sytuacje, które niestety zdarzają się wciąż zbyt często. Właściwe przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności przy dojeździe do takich miejsc jest niezbędne, aby uniknąć poważnych skutków. To powinna być absolutna konieczność dla każdego kierowcy na drodze.

W takich przypadkach, konieczne jest zawsze zatrzymanie się przed przejazdem i upewnienie się, czy nie nadjeżdża pociąg. Należy pamiętać, że maszynista potrzebuje kilkuset metrów, aby zatrzymać skład, a samochód w starciu z takim kolosem nie ma szans na przetrwanie. Właściwe zachowanie na drodze może uratować wiele ludzkich żyć.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij