Zderzenie Seata z pociągiem towarowym w Rudzie Śląskiej

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano w Rudzie Śląskiej, gdzie dochodzi do coraz większej liczby kolizji drogowych. Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej przeprowadzili szczegółowe dochodzenie w sprawie zderzenia osobowego seata z pociągiem towarowym. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Według informacji uzyskanych od funkcjonariuszy, 26-letni kierowca seatem nie dostosował się do znaku „Stop” i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, na którym wprost jechała lokomotywa ciągnąca kilkadziesiąt wagonów. Wszystko działo się tuż przed godziną 5:00 rano przy ulicy Nowy Świat w Rudzie Śląskiej.

Dzięki szybkiej reakcji maszynisty, który zdążył zahamować, zderzenie zakończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdu. Mimo że nikomu nic się nie stało, kierowca auta został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych za niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Po zderzeniu, przez kilkadziesiąt minut przejazd kolejowy był całkowicie zablokowany, a kierowcy, którzy chcieli przejechać ulicą Nowy Świat, byli zmuszeni korzystać z objazdów. Wszystko to spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w tej części miasta.

Należy zaznaczyć, że zdarzenia na niestrzeżonych przejazdach kolejowych to niezwykle niebezpieczne sytuacje, które niestety zdarzają się wciąż zbyt często. Właściwe przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności przy dojeździe do takich miejsc jest niezbędne, aby uniknąć poważnych skutków. To powinna być absolutna konieczność dla każdego kierowcy na drodze.

W takich przypadkach, konieczne jest zawsze zatrzymanie się przed przejazdem i upewnienie się, czy nie nadjeżdża pociąg. Należy pamiętać, że maszynista potrzebuje kilkuset metrów, aby zatrzymać skład, a samochód w starciu z takim kolosem nie ma szans na przetrwanie. Właściwe zachowanie na drodze może uratować wiele ludzkich żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny nieruchomości w Katowicach i okolicznych miastach

Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego w gminie podmiejskiej, za metr kwadratowy zapłacimy czasami nawet do 50 proc. mniej niż w stolicy regionu. Niestety, w niektórych aglomeracjach znalezienie mieszkania pod dużym miastem jest trudne z powodu bardzo ograniczonej liczby ofert – tak wynika z najnowszego raportu lokalnego przygotowanego przez portal Nieruchomosci-online.pl.    Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, […]

czytaj więcej

Wystartowało najnowocześniejsze w Europie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab

Dzień 14 września 2023 r. z pewnością zapisze się na kartach historii polskiej muzyki i nauki. Wszystko za sprawą otwarcia wyjątkowego, najnowocześniejszego w Europie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab. Oficjalne otwarcie odbyło się w trakcie konferencji prasowej w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Miejsce wyróżnia się zastosowaniem najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii w […]

czytaj więcej

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza…

24 września 2023 /niedziela/ godz. 18.00 ADHD I INNE CUDOWNE ZJAWISKA. Wykład nieprzewidywalny spektakl – wystąpią JOANNA SZCZEPKOWSKA i HANNA KONAROWSKA W ramach projektu SCENA MISTRZÓW Pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka „ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny” to artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi. Joanna Szczepkowska oprócz aktorstwa i literatury […]

czytaj więcej