Napisane przez 12:18 pm Ciekawostki

Urlop w Japonii – jak przygotować się do wyjazdu? Garść praktycznych porad

Japonia to fascynujący kraj, który przyciąga rzesze turystów z całego świata. Zachwyca orientalną kulturą oraz licznymi zabytkami. Jeśli planujesz odwiedzić to państwo, to koniecznie zaplanuj swoją podróż z wyprzedzeniem, aby o niczym nie zapomnieć. Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad związanych z wyprawą do Japonii, które z pewnością pomogą Ci się przygotować do wyjazdu.

To musisz wiedzieć o Japonii – kilka ciekawostek

Wybierając się do Japonii, nie musisz nadmiernie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Jest to kraj z jednym z najniższych wskaźników przestępczości na świecie. Warto także wiedzieć, że mieszkańcy tego państwa przykładają ogromną wagę do punktualności. Ma to odzwierciedlenie także w tym, w jaki sposób funkcjonuje transport publiczny. Japońskie koleje są uznawane z najlepiej zorganizowane na całym świecie.

Japonia jest położona na styku płyt tektonicznych. Wiąże się to z częstymi trzęsieniami ziemi nawiedzającymi ten region. Dzieci już w szkole uczą się, w jaki sposób postępować w razie wystąpienia zagrożenia. Oprócz trzęsień ziemi ten obszar jest także nawiedzany przez tsunami i powodzie.

Japonia składa się głównie z czterech wysp: Honsiu, Kiusiu, Hokkaido i Sikoku. Stolicą tego kraju jest Tokio. To właśnie to miasto jest najchętniej odwiedzane przez turystów z całego świata.

Tokio – miasto, które musisz odwiedzić

Stolica Japonii jest nazywana metropolią, która nigdy nie zasypia. Jest to miasto pełne atrakcji, które sprawia, że jego zwiedzanie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Ze względu na mnogość interesujących miejsc na mapie Tokio, warto wcześniej przygotować plan zwiedzania, aby nie pominąć żadnego zabytku.

Zastanawiasz się, od czego zacząć spacer po japońskiej stolicy? Na Twojej liście przede wszystkim powinien się znaleźć Pałac Cesarski wraz z całym kompleksem, który go otacza. Jest on położony w centrum miasta, w dzielnicy Chiyoda. W skład zabudowy wchodzi przede wszystkim Pałac Cesarki, a także rezydencje członków rodziny cesarza, muzea, archiwa oraz biura. Ogromne wrażenie robią otaczające je ogrody.

Spacerując po Tokio warto także odwiedzić dzielnicę Shinjuku, która tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Znajdują się w niej kolorowe telebimy oraz wiele fascynujących budynków. Na swoją listę miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć wpisz również skrzyżowanie Shibuya Crossing uznawane za jedno z najbardziej zatłoczonych na świecie. Powinieneś również odwiedzić Tęczowy Most w Zatoce Tokijskiej. Ma on 798 metrów długości i łączy centrum Tokio z wyspą Odaiba.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat Tokio, koniecznie zapoznaj się z wpisem, który znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/kraje/japonia/tokio.

Kiedy warto lecieć do Japonii?

Bezpośrednio do Tokio można dotrzeć z kilku lotnisk w Polsce. Lot trwa około 10 godzin i jest dość męczący, jednak niepowtarzalny charakter tego kraju sprawia, że warto się zdecydować na taką podróż. Sezon turystyczny w Japonii trwa na przełomie marca i kwietnia oraz od września do listopada. To właśnie w tym okresie najwięcej osób odwiedza ten kraj. Jest to związane głównie ze sprzyjającą pogodą. Wiosną Japonia zachwyca widokami kwitnących wiśni, natomiast jesienią roślinność nabiera złotych i czerwonych barw.

Lato w tym kraju jest upalne oraz bardzo wilgotne. Jest to czas monsunów, dlatego podróż warto zaplanować na inne pory roku.

Jakie miasta oprócz Tokio warto zobaczyć w Japonii?

Jak już wiesz Tokio to najpopularniejsze miasto w kraju. Jednak to nie jedyna aglomeracja warta odwiedzenia. Inne metropolie, które warto wpisać na swoją listę, to przede wszystkim:

  • Kioto,
  • Osaka,
  • Fukuoka,
  • Sapporo,

Będąc w Kioto koniecznie powinieneś odwiedzić Świątynię Fushimi Inari oraz korytarz zrobiony z bram Tori. W planie zwiedzania warto także uwzględnić Świątynię Eikan-do Zenrin-ji, która jest otoczona parkiem.

Osaka to trzecie największe miasto Japonii. Jednym z symboli tej metropolii jest Zamek Osaka, który powstał w latach 1583-159. Na terenie miasta znajdują się także liczne świątynie oraz zachwycające parki.

Hiroszima to miasto, które zostało naznaczone tragiczną historią. Było niemal całkowicie zniszczone w 1945 roku, ale zostało odbudowane. O dramatycznych zdarzeniach przypomina Park Pokoju wraz z Pomnikiem wpisanym na listę UNESCO.

Fukuoka to mniej znane miasto Japonii, które jednak także warto odwiedzić. Jedne z najważniejszych atrakcji to Świątynia Sumiyoshi-jinja, ruiny zamku w parku Maizuru, a także Sanktuarium Shinto.

Zwiedzając Sapporo nie można z pewnością pominąć parku Odori Avenue Park, świątynię Hokkaidō Jingū oraz wzgórze Moiwa-yama. Niedaleko miasta znajdują się gorące źródła Jozankei Onsen.

Japonia to kraj pełen kontrastów, a jego zwiedzanie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jeśli interesujesz się kulturą orientalną i chcesz na własnej skórze poczuć jej klimat, to zaplanuj wyjazd do Japonii. Na swoją listę miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć, wpisz m.in. Tokio oraz Kioto i ciesz się radością ze zwiedzania tego niesamowitego kraju.

Visited 84 times, 1 visit(s) today
Zamknij