Napisane przez 5:16 pm Kultura, Ważne w mieście

Uroczysty koncert w hołdzie Profesorowi Norbertowi Kroczkowi w Zabrzu

Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” wraz z Filharmonią Zabrzańską serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert upamiętniający życie i twórczość prof. Norberta Kroczka, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, w kościele pw. św. Anny. Wydarzenie to ma na celu uczczenie 30. rocznicy śmierci wybitnego muzyka, kompozytora, dyrygenta oraz założyciela i długoletniego kierownika chóru „Resonans con tutti”.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 i w jego ramach zostanie wykonane „Ein Deutsches Requiem” J. Brahmsa, monumentalne dzieło pełne uniwersalnych idei. Na scenie wystąpi wielopokoleniowy skład chóru, wzbogacony o występy znakomitych solistów: Ewy Tracz i Adama Szerszenia. Całości towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Profesor Norbert Kroczek był nie tylko założycielem chóru, ale wraz z żoną Marią, przez pół wieku prowadził tę grupę, która stała się ważnym elementem kultury muzycznej regionu. Działalność ta zaowocowała tysiącami osób, które nie tylko nauczyły się śpiewać, ale również odkryły bogactwo świata muzyki i kultury. W trakcie swojej kariery chór występował z najważniejszymi orkiestrami symfonicznymi, prezentując szeroki repertuar od oratoriów Haendla po dzieła współczesnych kompozytorów.

Dziedzictwo prof. Kroczka jest nadal żywe i kultywowane przez nowe pokolenia chóru, które, pod kierownictwem Waldemara Gałązki i Arleny Różyckiej-Gałązki, kontynuują tradycję muzyczną na najwyższym poziomie.

Wstęp na koncert jest wolny, co stanowi wspaniałą okazję, by wspólnie celebrować pamięć jednego z najbardziej wpływowych muzyków Zabrza, a zarazem cieszyć się niezwykłym doznaniem muzycznym.

źródło / foto: UM Zabrze / Facebook.com

Visited 87 times, 1 visit(s) today
Zamknij